درمان‌ پارگی‌ پرده‌ گوش‌

تشخیص

تشخیص‌ پارگی‌ پرده‌ گوش‌ با معاینه‌ گوش‌ با اتوسکوپ‌ (دستگاه‌ مخصوص‌ دیدن‌ داخل‌ گوش‌) تأیید می‌شود. همچنین‌ ممکن‌ است‌ مایع‌ داخل‌ گوش‌ کشت‌ داده‌ شود.

درمان پارگی‌ پرده‌ گوش‌

در اکثر موارد پارگی‌ پرده‌ گوش‌ به درمان نیازی نمی باشد:

سوراخ پرده گوش معمولا بعد از ۶ الی ۸ هفته بهبود می یابد پرده گوش یک ساختار پوست مانند می باشد که مانند پوست بعد از یک مدتی ترمیم می شود در بعضی موارد پزشک در اثر مشاهده عفونت گوش میانی انتی بیوتیک تجویز می کند تا به طور کامل بهبود یابد.

در اکثر موارد درمان پارگی‌ پرده‌ گوش‌ بهتر می باشد که از وارد شدن اب به درون گوش جلوگیری کنید و همچنین گاهی پزشک شما می گوید از گوش پاک کن پنبه ای یا موارد مشابه استفاده نکنید تا اسیبی به گوش شما نرسد. و ممکن است حتی در بعضی موارد پزشک برای درمان پارگی پرده گوش توصیه کند شنا هم نکنید تا کاملا پرده گوش بهبود یابد.پس برای درمان این مشکل مجرای‌ گوش‌ را خشک‌ نگاه‌ دارید. شنا نکنید، دوش‌ نگیرید، یا در باران‌ بدون‌ چتر راه‌ نروید.

درمان‌ پارگی‌ پرده‌ گوش‌ شامل‌ دارو برای‌ پیشگیری‌ از عفونت‌ گوش و مراقبت‌ حمایتی‌ برای‌ درد است‌.

در دوران درمان پارگی‌ پرده‌ گوش‌ حتی‌المقدور فین‌ نکنید. اگر این‌ کار ضرورت‌ داشته‌ باشد، آن‌ را به‌ ملایمت‌ انجام‌ دهید.

اگر پرده‌ گوش‌ خود به‌ خود ترمیم‌ و درمان نشود، درمان جراحی‌ ظریفی‌ برای‌ ترمیم‌ پارگی‌ پرده‌ گوش‌ ‌ صورت‌ خواهد گرفت‌.

داروها

آنتی‌بیوتیک‌ برای‌ پیشگیری‌ از عفونت‌ در اثر پارگی‌ پرده‌ گوش‌

داروهای‌ ضد درد برای پارگی‌ پرده‌ گوش‌

برای‌ درمان درد خفیف‌ پارگی‌ پرده‌ گوش‌ می‌توانید از استامینوفن‌ استفاده‌ کنید.

درمان پزشکی

گاهی اوقات پرده گوشی که اسیب دیده عفونت می کند که نیاز به درمان با انتی بیوتیک دارد گاهی قطره گوش می تواند صدمات بالقوه ای به پارگی پرده گوش بزند که نباید ریسک کنید. بگذارید پزشک خود نوع ان را تعیین کند و ان را برای شما تجویز کند یا به شما داروهایی می دهد که به صورت خوراکی مصرف می شود.

درمان جراحی

گاهی اوقات پارگی پرده گوش نیاز به درمان جراحی خواهد داشت.

این یک گزینه ای جهت درمان پارگی گوش می باشد که تکنیک های مختلف دیگری جهت درمان پارگی گوش نیز وجود دارد مانند قرار دادن یک سری مواد شیمیایی در بخش پاره شده پرده گوش تا بهبود یابد و همچنین استفاده ازدرمان جراحی به نام تیمپانوپلاستی می باشد که معمولا موجب رفع سوراخ و پارگی پرده گوش و بهبود شنوایی می شود.

با این حال بسیاری از افرادی که مبتلا به پارگی پرده گوش هستند نیازی به درمان ندارند بسیاری از مردم دچار پارگی گوش و ایجاد سوراخ در گوش می شوند که هیچ گونه علائمی نداشته و زود بهبود می یابد.درمان جراحی پارگی پرده گوش معمولا در مواردی توصیه می شود که منجر به کاهش یا از بین رفتن قدرت شنوایی شده باشد.همچنین در شناگران در صورتی که سوراخی در گوش موجود باشد و ترمیم شده باشد ممکن است در اثر برخورد اب با پرده گوش در بخش میانی سبب عفونت شود.

اگر در گوش شما سوراخی پدید اید که به صورت خود به خود ترمیم نشود باید به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

برای مطالعه " پارگی پرده صماخ گوش " و " ترمیم پارگی پرده گوش " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
درمان‌ پارگی‌ پرده‌ گوش‌
۳٫۵ از ۲ رای