مراقبتهای بعد از بلفاروپلاستی

انجام مراقبتهای بعد از بلفاروپلاستی در تسریع روند بهبودی تاثیر بسزایی دارد. در ادامه تعدادی از این مراقبت ها آورده شده است:

۱- در پایان جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی ) برای درمان افتادگی پلک محل برش و بخیه ها با پماد چرب می شود و در صورت لزوم چشم پانسمان می گردد. عمل بلفاروپلاستی با برداشتن پوست اضافی و پف چشم باعث  درشت کردن چشم می گردد.

۲- پس از آنکه اثر داروی بی حس کننده جراحی پلک از بین رفت ممکن است احساس کنید که پلک ها تحت کشش و دردناک هستند. این حالت معمولاً خفیف است و با مصرف مسکن های معمولی برطرف می گردد.

۳- در صورت بروز هرگونه درد شدید یا کاهش دید دراثر جراحی زیبایی بلفاروپلاستی حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.

۴- معمولاً توصیه می شود که پس از جراحی بلفاروپلاستی تا چند روز از کمپرس سرد استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید (برای خوابیدن هم چند بالش زیر سرتان بگذارید) این اقدامات به کنترل ورم و کبودی محل جراحی زیبایی پلک کمک زیادی می کند. میزان ورم و خون مردگی محل عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی در افراد مختلف متفاوت است. معمولاً ورم و کبودی یک هفته پس از جراحی بلفاروپلاستی به حداکثر می رسد و ظرف ۲ تا ۴ هفته برطرف می گردد.

۵- تا یکی دو هفته پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی ترشحات خفیف یا حالت چسبندگی دارند. مصرف قطره های مناسب به رفع این حالات کمک می کند.

۶- در هفته های اول پس ازعمل جراحی بلفاروپلاستی ممکن است اشک ریزش، حساسیت به نور و تغییرات گذرای بینایی (مثل تاری دید یا دوبینی) ایجاد شود که به تدریج برطرف می گردد.

۷- در ۲-۳ هفته اول پس از جراحی بلفاروپلاستی لازم است مکرراً توسط چشم پزشک معاینه شوید.

۸- بخیه ها معمولاً ۴-۵ روز تا یک هفته پس از عمل جراحی زیبایی پلک برداشته می شود  . پس از برداشتن بخیه ها تورم پلک ها کم کم فروکش می کند و فرد ظاهر بهتری پیدا می کند.

بازگشت به فعالیت های عادی روزمره بعد از عمل جراحی زیبایی پلک

۱- اکثر افراد یکی دو روز پس از بلفاروپلاستی می توانند مطالعه کنند یا تلویزیون تماشا کنند. معمولاً تا ۲-۳ هفته پس از انجام بلفاروپلاستی نمی توان از لنز تماسی استفاده کرد و فرد باید از عینک مناسب استفاده کند.
۲- پس از یک هفته تا ۱۰ روز که همه بخیه های عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی برداشته شدند و محل زخم تقریباً جوش خورد می توان فعالیت های شغلی را از سر گرفت. از این زمان با صلاح دید پزشک می توان از مواد آرایشی برای پنهان کردن کبودی و محل برش استفاده کرد. معمولاً تا ۳-۴ هفته پس از بلفاروپلاستی چشم ها شدیداً به آفتاب، باد شدید و گرد و غبار حساس هستند. در این مدت بهتر است از یک عینک آفتابی بزرگ و یک کرم ضد آفتاب مخصوص دور چشم استفاده کرد.
۳-  تا ۴-۵ روز پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی بهتر است فرد فعالیت های خود را محدود کند و در حد امکان استراحت کند، به علاوه تا ۳-۴ هفته لازم است از فعالیت های سنگین (مثل خم شدن، برداشتن اشیای از زمین و ورزش های قدرتی) اجتناب شود. این فعالیت ها فشار خون را بالا می برند و احتمال خونریزی در محل عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی را زیاد می کنند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است