دستورات پس از عمل بلفاروپلاستی

در پایان عمل جراحی زیبایی پلک   محل برش و بخیه ها با پماد چرب می شود و در صورت لزوم چشم پانسمان می گردد. پس از آنکه اثر داروی بی حس کننده  عمل جراحی زیبایی  پلک  از بین رفت ممکن است احساس کنید که پلک ها تحت کشش و دردناک هستند. این حالت معمولاً خفیف است و با مصرف مسکن های معمولی برطرف می گردد. در صورت بروز هرگونه درد شدید یا کاهش دید حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.

معمولاً توصیه می شود که پس از عمل جراحی زیبایی پلک  تا چند روز از کمپرس سرد استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید (برای خوابیدن هم چند بالش زیر سرتان بگذارید) این اقدامات به کنترل ورم و کبودی محل عمل جراحی زیبایی پلک  کمک زیادی می کند. میزان ورم و خون مردگی محل عمل جراحی زیبایی پلک  در افراد مختلف متفاوت است. معمولاً ورم و کبودی پس از یک هفته  پس از عمل جراحی زیبایی پلک  به حداکثر می رسد و ظرف ۲ تا ۴ هفته برطرف می گردد. تا یکی دو هفته پس از عمل جراحی زیبایی پلک  ترشحات خفیف یا حالت چسبندگی دارند. مصرف قطره های مناسب به رفع این حالات کمک می کند. در هفته های اول پس از عمل جراحی زیبایی پلک  ممکن است اشک ریزش ، حساسیت به نور و تغییرات گذرای بینایی (مثل تاری دید یا دوبینی) ایجاد شود که به تدریج برطرف می گردد.

در ۲-۳ هفته اول پس از عمل جراحی زیبایی پلک  لازم است مکرراً توسط چشم پزشک معاینه شوید. بخیه ها معمولاً ۴-۵ روز تا یک هفته پس از عمل جراحی زیبایی پلک  برداشته می شود .  پس از برداشتن بخیه ها تورم پلک ها کم کم فروکش می کند و فرد ظاهر بهتری پیدا می کند.

بازگشت به فعالیت های عادی روزمره پس از عمل جراحی زیبایی پلک  :

اکثر افراد پس از یکی دو روز بعد از عمل جراحی زیبایی پلک  می توانند مطالعه کنند یا تلویزیون تماشا کنند. معمولاً تا ۲-۳ هفته پس از انجام عمل جراحی زیبایی پلک  نمی توان از لنز تماسی استفاده کرد و فرد باید از عینک مناسب استفاده کند.
پس از یک هفته تا ۱۰ روز پس از عمل جراحی زیبایی پلک  که همه بخیه ها برداشته شدند و محل زخم تقریباً جوش خورد می توان فعالیت های شغلی را از سر گرفت. از این زمان با صلاح دید پزشک می توان از مواد آرایشی برای پنهان کردن کبودی و محل برش ناشی از عمل جراحی زیبایی پلک  استفاده کرد.

معمولاً تا ۳-۴ هفته پس از عمل جراحی زیبایی پلک  شدیداً به آفتاب، باد شدید و گرد و غبار حساس هستند. در این مدت بهتر است از یک عینک آفتابی بزرگ و یک کرم ضد آفتاب مخصوص دور چشم استفاده کرد.
تا ۴-۵ روز پس از عمل جراحی زیبایی پلک  بهتر است فرد فعالیت های خود را محدود کند و در حد امکان استراحت کند، به علاوه تا ۳-۴ هفته پس از عمل جراحی زیبایی پلک  لازم است از فعالیت های سنگین (مثل خم شدن، برداشتن اشیاء از زمین و ورزش های قدرتی) اجتناب شود. این فعالیت ها فشار خون را بالا می برند و احتمال خونریزی در محل عمل جراحی زیبایی پلک  را زیاد می کنند.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب " جراحی پلاستیک پلکها - بلفاروپلاستی"  را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عمل زیبایی پلک مطالعه فرمایید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است