راینوپلاستی

 مسلماً بینی ترکیب محوری صورت به شمار می رود. اگر بینی با سایر اجزای صورت هماهنگی داشته باشد، جلب توجه نمی کند. بلکه این بینی نامتناسب است که توجه را به خود جلب می کند. از آنجایی که بینی در کانون صورت واقع شده، هر ویژگی غیر جذاب آن هر چند جزئی باشد، ممکن است بزرگ به نظر رسد و بر تصویری که فرد از خود دارد، تأثیر گذار باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد تصمیم به تغییر آن می گیرند. به جراحی پلاستیک بینی اصطلاحاً راینوپلاستی اطلاق می شود.

ریشه ی راینوپلاستی از واژه ی یونانی راینو (به معنای بینی) و پلاستی (به معنای شکل دادن یا تغییر فرم بینی ) بر گرفته شده است. با شیوه های مختلفی می توان بینی را تغییر داد، به عنوان مثال: کوتاه کردن بینی دراز ، صاف کردن بینی برآمده ، بلند کردن یک بینی کوتاه ، بالا کشیدن بینی افتاده ، صاف کردن بینی کج ،  باریک کردن بینی پهن  و غیره. با این حال محدودیت هایی در این خصوص وجود دارد.

 بینی ایده آل  :

صورت های بر حسب اندازه، شکل و برجستگی متفاوتند و از این رو برای هر صورتی یک نوع بینی ایده آل وجود دارد. علی رغم این، از لحاظ زیبایی شناختی برخی ویژگی های مربوط به بینی مورد پسند عموم است. زمانی که شما به همراه جراحتان بینی خود را به دقت ارزیابی می کنید باید ویژگی های زیر را مد نظر داشته باشید و البته خود را به آنها محدود نکنید.

برخی ویژگی های یک بینی جذاب به لحاظ زیبایی شناختی بینی عبارتند از:  " پُل بینی صاف ، نوک بینی زیبا ، شیب اندکی بین پُل بینی  و نوک بینی ، زاویه ای متناسب بین بینی و لب بالا  ، زاویه بین بینی و پیشانی، بیرون زدگی مناسب بینی از صورت و عرض کافی " .  برخی جراحان زوایای بینی را اندازه می گیرند ، این امر به تنظیم برنامه جراحی کمک می کند.

اهمیت چانه در ظاهر بینی :

چانه در ظاهر بینی بسیار تأثیر گذار است. یک چانه ظریف ممکن است یکی بینی کاملاً متناسب را بزرگ جلوه دهد. چنین مشکلی را باید با بزرگ کردن چانه- نه جراحی بینی- بر طرف نمود.

* منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

برای مطالعه "هزینه های عمل جراحی بینی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است