روشهای باز و بسته در جراحی بینی

عمل جراحي زيبايي بینی يك عمل مدرن است چون در اين دوره افراد خيلي دنبال زيبايي و زيباتر شدن هستند چون ما در دوره گذار به مدرنيته هستيم، اين شرايط شدت مي‌يابد.

بسياري از بيماران علاقه‌مند به انجام جراحي زيبايي بینی ،از شرايط فعلي خود راضي نيستند و تمايل دارند كه وضع بهتري داشته باشند. به همين خاطر مي‌خواهند در چهره خود تغيير بدهند تا اعتماد به نفس پيدا كنند.

عمل جراحي بيني به دو روش باز و بسته انجام مي‌شود. در روش جراحی بینی باز يا open از نوك بيني برش انجام مي‌شود و پوست كنار زده شده و عمل بینی انجام مي‌شود.

در روش جراحی بینی بسته يا رینوپلاستی بسته از بيرون بيني، موادي را داخل بيني مي‌كنند، پوست روي بيني مثل يك چادر كنار زده مي‌شود و بعد داخل بيني عمل جراحي انجام مي‌شود.

مقالات مرتبط

درمان وزوز گوش

اگر نوك بيني شخص، مشكل زيادي داشته باشد، بهتر است روش باز جراحي بینی انجام شود اما اگر استخوان بيني و سوراخ‌هاي بالا، كار بيشتري داشته باشند، بهتر است با روش بسته جراحی بینی ،عمل انجام شود.

البته پزشكان بسته به نوع كار و تمايل خودشان اغلب به يك روش عادت كرده و همان را انجام مي‌دهند اما بايد با توجه به شكل بيمار، روش باز یا بسته جراحی بینی را انتخاب كنند.

در اصلاح انحرافات استخوان بيني بهتر است با روش باز جراحی بینی انجام شود در این حات نيزسقف بيني برداشته مي‌شود و با ابزاري مثل چكش استخوان شكسته، اصلاح يا كوتاه مي‌شود.

برای آشنایی بیشتر با روشهای عمل جراحی بینی رو ی لینک کلیک کنید.

نظرات بسته شده است.