روش جراحی زیبایی گوش

در جراحی زیبایی گوش پشت لاله ی گوش را برش می زنند که برای جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اولیه، پشت این غضروف نیز در قسمت‌های لازم تراشیده شده و چین های مربوطه ایجاد و سپس برش پوستی دوخته می‌شود، طوری که بعد ازعمل جراحی زیبایی گوش ، جای برش قابل رویت نباشد.

عمل جراحی زیبایی گوش هر دو گوش، حدود دو ساعت زمان می‌برد.

در اغلب موارد، جراحی زیبایی گوش از شش سالگی به بعد توصیه می‌شود.

روش جراحی زیبایی گوش در گوش‌های برجسته به این صورت است که ما از پشت گوش شروع به جراحی می‌کنیم و محل برش‌ ما پشت لاله گوش است. در جراحی زیبایی گوش ابتدا باریکه نازکی از پوست پشت گوش برداشته می‌شود سپس برای خواباندن غضروف و نزدیک کردن آن به سر و همچنین برای  جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اولیه، پشت غضروف را در قسمت‌های لازم تراشیده و با کمک بخیه‌های دائمی در جراحی زیبایی گوش چند چین ایجاد می‌کنیم و در آخر برش پوستی را در جراحی زیبایی گوش می‌دوزیم و از آنجا که محل برش جراحی زیبایی گوش ،پشت گوش است بعد از عمل، جای برش قابل دید نیست و هدف اصلی جراحی زیبایی گوش نزدیک کردن لاله‌های گوش به سر و قرینه‌بودن آن‌هاست. اگر تنها یک گوش مشکل داشته باشد می‌توان با نزدیک کردن آن به سر و همانندسازی با گوش دیگر تقارن لازم را در جراحی زیبایی گوش ، بین هر ۲ گوش ایجاد کرد.

چون محل برش جراحی زیبایی گوش از پشت لاله گوش است ،خوشبختانه در این محل عصب حرکتی یا رگ مهمی وجود ندارد. برای رفع برجستگی برشی در پشت گوش و درست در محل اتصال به سر داده میشود.روشهای مختلفی‌ وجود دارد،ممکن است برش روی غضروف داده شده یا قسمتی‌ ازآن برداشته شود. در روش دیگر جراحی زیبایی گوش با استفاده از نخ‌های مخصوص، غضروف لاله گوش به سمت عقب کشیدهشده و در محل مناسب محکم میشود. آنگاه قسمتی‌ از پوست برداشته شده و محل برش دوخته میشود.

اکثرا جراحی زیبایی گوش بصورت سرپایی انجام می شود، از آنجائیکه بعد از تسکین یافتن شما باید به خانه برگردید، باید یک فرد مورد اطمینان شما را به منزل برساند و شب را در کنار شما بماند تا فردا دوباره برای بازکردن بانداژ شما را تا مطب همراهی نماید.

برای مطالعه " مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است