روش درست جراحی بینی

در روشهای قدیمی جراحی بینی، در بسیاری از بیماران بخشی از غضروفهای بینی (و حتی قسمت استخوانی بینی) بیش از حد لازم برداشته میشد که نتیجه آن ایجاد بینی عروسکی یا سربالا بودن بیش از حد بینی بود.

بدیهی است که کوپک شدن بیش از حد بینی، علاوه براینکه به ظاهر بینی آسیب میرساند موجب اختلال عملکرد تنفسی بینی نیز میشود. منظور از روشهای امروزی و روش صحیح این است که فقط آن قسمت از غضروف یا استخوان که موجب مشکل تنفسی یا ناهماهنگی ظاهری آن میشود برداشته شود و بقیه قسمتها حفظ شوند تا نتیجه مطلوب هم از نظر زیبایی و هم از نظرعملکرد تنفسی حاصل شود.

زیبایی صورت در هماهنگ بودن اجزای آن است و به همین دلیل هدف از انجام این عمل باید ایجاد این هماهنگی باشد. البته قسمتهایی از بینی که بیش از حد بزرگ یا عریض شده باشند یا زاویه نامتناسب داشته باشند باید اصلاح شوند ولی فرم نهایی بینی بعد از عمل نباید حالت عمل شده داشته باشد.

این مسئله را شاید بتوان با هنر آرایش چهره ماهرانه مقایسه کرد. شاید دقت کرده باشید اکثر هنرپیشه ها طوری آرایش و گریم میشوند که زیبایی آنها کاملا طبیعی ولی در عین حال چشمگیر است.

اگر عمل جراحی بینی نیز ماهرانه انجام شود و روش مناسب برای جراحی انتخاب شود، یک تحول دلنشین درصورت ایجاد میشود و تنها عکسهای قبلی است که فرد را به یاد بینی قبلی اش میاندازد و نه ظاهر عمل شده آن!

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است