روش صحیح جراحی بینی

کلیات جراحی بینی
جراحی بینی یا رینوپلاستی از شاخه های جراحی پلاستیک می‌باشد. کاربرد مهم این جراحی بازسازی بینی به منظور اصلاح گرفتگی بینی و تغییر شکل ظاهری و زیبا سازی بینی است. این جراحی معمولاً توسط متخصص گوش و حلق و بینی انجام می‌شود. اهمیت فانکشن بینی به عنوان اولین قسمت دستگاه تنفسی موجب شده که امروز بسیاری از متقاضیان عمل جراحی بینی متخصصین گوش و حلق و بینی را جهت این عمل برگزینند.
هدف اصلی در جراحی بینی (رینوپلاستی) ایجاد یک بینی زیبا و بدون مشکل تنفسی و متناسب با سایر اجزا صورت است. نباید تنها با در نظر گرفتن یک بینی ایده ال به خلق یک بینی زیبا پرداخت بلکه مناسب ترین بینی، بینی است که با سایر اجزاء صورت هماهنگی داشته باشد.
روش جراحی بینی
در جراحی‌های بینی که پیش از این انجام می‌شدند، عملکرد تنفسی بینی کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت و به همین دلیل بسیاری از بیماران بعد از عمل جراحی زیبایی بینی دچار مشکل تنفسی می‌شدند. علاوه‌ بر این در بسیاری از بیماران بخشی از غضروف‌های بینی (و حتی قسمت استخوانی بینی) بیش از حد لازم برداشته می‌شد که نتیجه آن ایجاد بینی «عروسکی» یا «سربالا بودن» بیش از حد بینی بود. بدیهی است که هرکدام از نتایج فوق علاوه براینکه به ظاهر بینی آسیب می‌رساندند موجب اختلال عملکرد تنفسی بینی نیز می‌شدند. منظور از روش‌های امروزی و روش صحیح این است که فقط آن قسمت از غضروف یا استخوان که موجب مشکل تنفسی یا ناهماهنگی ظاهری آن می‌شود برداشته شود و بقیه قسمت‌ها حفظ شوند تا نتیجه مطلوب هم از نظر زیبایی و هم از نظرعملکرد تنفسی حاصل شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است