روش عمل بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک  را می توان در مطب، درمانگاه یا بیمارستان انجام داد. معمولاً جراحی زیبایی پلک  به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری ندارد. زمان انجام جراحی زیبایی پلک  متغییر است و بسته به آنکه جراحی زیبایی پلک  روی پلک  بالا یا پایین یا هر دو انجام گیرد بین یک تا سه ساعت طول می کشد.جراحی زیبایی پلک   معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود اما بسته به وضعیت بیمار و با صلاح دید پزشک ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش شود.

در جراحی زیبایی پلک  فوقانی ابتدا برشی موازی چین های طبیعی پلک ایجاد می شود. از طریق این برش پزشک یک بخش هلالی شکل از پوست و عضلات زیر پوستی و تقریباً تمام چربی اضافه را بر می دارد. در صورتی که افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد در همین مرحله با استفاده از بخیه های قابل جذب ترمیم می شود. سپس محل برش با بخیه های ظریف بسته می شود.

در جراحی زیبایی پلک تحتانی نیز برش در پایین مژه ها به موازات چین های طبیعی پلک ایجاد می گردد. چربی اضافه برداشته می شود و درصورتی که پوست اضافه نیز وجود داشته باشد یک برش هلالی نازک از پوست هم برداشته می شود و محل برش با بخیه های ظریف دوخته می شود.
درجراحی زیبایی پلک از طریق ملتحمه ، برش در پشت پلک (از سمت داخل پلک) ایجاد می شود و چربی اضافه از همین محل خارج می شود. سپس محل برش با بخیه های قابل جذب ترمیم گردد.

عوارض عمل جراحی زیبایی پلک :

در دست جراح با تجربه ، عوارض جراحی زیبایی پلک چندان شایع نیستند. البته مثل هر جراحی زیبایی  دیگر احتمال عوارضی مثل عفونت محل زخم یا حساسیت به ماده بیهوشی همیشه وجود دارد. با رعایت دستورات پزشک قبل و بعد از عمل  جراحی زیبایی پلک ، احتمال بروز عوارض  جراحی زیبایی پلک کاهش می یابد.

عوارض خفیف پس از عمل  جراحی زیبایی پلک :

۱- دوبینی یا تاری دید گذرا از عوارض جراحی زیبایی پلک . 

۲- تورم پلک از عوارض جراحی زیبایی پلک . 

۳- عدم تقارن محل برش در دو طرف از عوارض جراحی زیبایی پلک . 

۴- جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها از عوارض جراحی زیبایی پلک . 

این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم برطرف می شوند.
پس از  جراحی زیبایی پلک  در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک ها کاملاً بسته نمی شوند. این حالت معمولاً عوارض خفیف  جراحی زیبایی پلک  است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می شود. استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند؛ اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن  پلک  روی قرنیه به مدت زیاد شود می تواند باعث ایجاد خراش یا زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد زیبایی پلک اصلاح گردد.
در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل جراحی زیبایی پلک ، خونریزی شدید اتفاق بیفتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دائمی شود. برای پیشگیری از این عارضه از جراحی زیبایی پلک   فرد باید از خم کردن سر و فعالیت های سنگین پرهیز کند و در صورت بروز هرگونه درد شدید یا کاهش دید بینایی به سرعت توسط پزشک معاینه شود.
وجود برخی از بیماری های زمینه ای احتمال بروز عوارض جراحی زیبایی پلک را بیشتر می کند. بیماری های مثل " پرکاری تیروئید یا بیماری تیروئیدی چشم، خشکی چشم، بیماری های قلبی، فشار خون و دیابت "  می تواند خطرات جراحی زیبایی پلک  را افزایش دهد. همچنین سابقه "  پارگی پرده شبکیه یا آب سیاه (گلوکوم)  " نیز می تواند باعث افزایش خطرات جراحی زیبایی پلک  گردد.
برای درک دقیق احتمال بروز این مشکلات و پیشگیری از بروز آن ها لازم است فرد تمام مشکلات پزشکی ، داروهای مصرفی و بیماری های خود را با پزشک معالج درمیان بگذارد و یک مشاوره دقیق قبل از جراحی زیبایی پلک  انجام شود.

خواننده گرامی ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه" افراد کاندید عمل بلفاروپلاستی "مطالعه فرمایید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است