روش های جراحی بینی باز و بسته

عمل جراحی بینی یک عمل جراحی پیچیده است. بسیاری بر این باورند که   عمل جراحی بینی تنها به منظور زیبا نمودن شکل ظاهری بینی انجام می پذیرد. ولی نکته مهم در جراحی بینی این است که طی عمل جراحی بینی اشکالات مهم و اصلی بینی نیز مرتفع می گردد. بسیاری بیماران به دلیل آسیب ‌ها و مشکلات مدیکال نیاز به عمل زیبایی بینی دارند. برخی افراد نیز دچار مشکلات تنفسی به دلیل فرم و شکل بینی هستند، در این شرایط جراح علاوه بر بازسازی بینی که موجب بهبود تنفس بیمار می گردد شکل و ظاهر بینی را با جراحی بینی اصلاح می کند. به این ترتیب با اصلاح وضعیت تنفسی، فرد زندگی نرمال و خوبی خواهد داشت.

در طول تاریخ روش های متعددی در عمل جراحی زیبایی بینی ذکر شده است ولی اکنون 2 روش اصلی وجود دارد که متداول هستند. روش اول روش جراحی بسته  بینی یا close و روش دوم روش جراحی باز بینی یا open می باشد. با تقبل هزینه جراحی بسته بینی در این روش برش هایی که برای عمل داده می شوند در داخل بینی قرار دارند به طور خیلی ساده اگر انگشت دستتان را داخل بینی خود ببرید، جایی گیر می کند که این محل درست محل برش های بینی در روش جراحی بسته  بینی می باشند. در روش عمل باز بینی یا روش open یک برش کوچک در پایه بینی داده می شود که به برش هایی در لبه تحتانی سوراخ های بینی وصل می گردد. در جراحی باز بینی هم نیز فقط برشی که روی پایه بینی داده می شود(برش کولوملار) قابل رویت است، که این برش هم در انتهای عمل جراحی باز بینی بخیه می شود. جای بخیه زیاد قابل رویت نیست و پس و از چندی بعد از جراحی باز بینی به کلی یا به مقدار زیادی از بین می رود.

مقالات مرتبط

درمان وزوز گوش

امروزه جراحی باز بینی طرفداران بیشتری دارد که علت آن را می توان در دید مستقیم جراح در طول عمل جراحی باز بینی و دقت و ظرافت بیشتری که جراح می تواند به خرج دهد دانست. البته جراحان بسیار معروفی در دنیا هستند که از روش جراحی بسته  بینی استفاده می کنند. در روش جراحی بسته  بینی درست است که دید کمتری وجود دارد و لیکن ورم و کبودی بینی بعد از جراحی بسته  بینی کمتر است.

معمولاً زمانی از  جراحی باز بینی استفاده می‌شود که جراح بخواهد در فرم بینی تغییر قابل توجه و عمده ای ایجاد کند. لازم به ذکر است که برش پوستی در  جراحی باز بینی بسیار کوچک است و به راحتی پس از عمل بینی ترمیم می گردد.

نظرات بسته شده است.