روش ها و مراحل عمل بینی

جراحی بینی فقط یک عمل ساده نیست بلکه انتخاب روش صحیح برای کاهش عوارض پس از آن بسیار مهم است، مردم باید در این زمینه تحقیق کنند و چون این عمل فوری نیست می‌توان با تفکر، جراح و مطب مناسب را انتخاب کرد.

روش‌های جدید درمانی برای راحت شدن بیماران، درد کمتر و نتیجه بهتر انجام می‌شود و کارهای تشخیصی مناسب برای اینکه کدام روش جراحی زیبایی پاسخ می‌دهد یا خیر در کنگره‌های جدید این حوزه ارائه و بررسی می شوند.

به دلیل اینکه بینی یکی از اندام های مهم بدن در تنفس و حفظ حیات است، بنابراین انجام معاینات لازم قبل از عمل ضرورت دارد. این کار به پزشک کمک می کند تا بهترین روش جراحی را انتخاب کند. علاوه بر آن بیمار نیز بایست که در انتخاب جراح دقت لازم را به عمل آورد تا بهترین نتیجه را از جراحی خود بدست آورد.

تشخیص قبل از عمل بینی

جراح قبل از جراحی باید بفهمد مشکل بیمار دقیقا کجاست.هم در زمینه ظاهری و هم در مورد فیزیولوژی و عملکرد بینی که هر دو بسیار مهم هستند.
در حال حاضر برای تشخیص بهتر روش‌های خوبی در اختیار داریم که با کمک آن‌ها می‌توانیم سطح مقطع بینی را در هر نقطه‌ای به‌دست آورده و مرکزیت تنگی بینی را مشخص کنیم. در گذشته فقط فکر می‌کردند مشکل انحراف بینی یا پولیپ باعث مشکل تنفسی بیمار می‌شود اما امروزه با کمک این تست‌ها گاهی جراح متوجه مشکلاتی می‌شود که در معاینه اولیه نمی‌تواند آن‌ها را ببیند. همین باعث می‌شود دید جراح بازتر شده و با آگاهی بیشتری روش جراحی خود را انتخاب کند.

آگاهی دادن به بیمار قبل از عمل بینی

ما باید به بیمار آگاهی بدهیم. خوشبختانه عمده بیماران وقتی برای‌شان درست و دقیق توضیح بدهیم قانع شده و کار درست را می‌پذیرند. اگر ما اصول زیبایی را برای بیمار توضیح بدهیم طرز فکر بیمار اصلاح شده و بعدا خود همین بیماران نه تنها تحت‌تاثیر برخی اظهارنظرهای غلط قرار نمی‌گیرند بلکه نظرات غلط اطرافیان را هم تصحیح می‌کنند. حالا اگر به‌جای توجیه بیمار فورا او را عمل کنیم نتیجه جراحی اصلا چیز جالبی نخواهد بود.

انتخاب صحیح جراح قبل از عمل بینی

شاید مهم‌ترین قسمت در یک جراحی زیبایی بینی که به بیمار مربوط می‌شود انتخاب صحیح جراح است. اگر بیمار جراحی را انتخاب کند که تخصص و مهارت کافی در زمینه راینوپلاستی ندارد احتمال بروز عوارض و مشکلات جراحی افزایش می‌یابد. هیچ جراحی نمی‌تواند ادعا کند احتمال بروز عوارض جراحی او صفر است. همیشه درصدی احتمال بروز عوارض وجود دارد. ولی برای یک جراح این احتمال بالاتر و برای جراح دیگری پایین‌تر است. طبعا بیماران باید جراحی را انتخاب کنند که عوارض جراحی‌اش حداقل باشد. انتخاب جراح مثل انتخاب یک هواپیما برای مسافرت است. همه هواپیماها بالاخره یا مسافر را به مقصد می‌رسانند یا سقوط می‌کنند ولی ریسک سقوط‌شان متفاوت است. نکته اینجاست که وقتی در هواپیما بسته شد و پرواز کرد دیگر مسافر نمی‌تواند بگوید من پشیمان شده‌ام  و می‌خواهم برگردم.

پس از اینکه بیمار مراحل بالا را طی کرد و در مورد جراحی بینی خود مطمئن شد، می تواند اقدام به جراحی نماید.

منبع: تندرستی، فارس نیوز

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است