روش و مراحل انجام عمل زیبایی بینی

جراح بینی می تواند از روشهای مختلفی برای عمل بینی استفاده کند، اما چیزی که مهم است این است که جراح برای دستکاری در هر یک از قسمتهای بینی یک محدودیت‌هایی دارد، یک خط قرمزهایی دارد که نباید آن خط قرمزها را رد کند. مثلا اگر بخواهد پره‌های بینی را جمع کند، باید به این نکته توجه کند که بالاخره بیمار قرار است از راه همین سوراخها نفس بکشد. پس اگر این پره‌های بینی بیش از حد جمع شوند، تنفس بیمار به مشکل می‌افتد. اگر ارتفاع بینی خیلی کم شود، باز هم تنفس بیمار مختل می‌شود. برای همین است که امروزه به جراحی پلاستیک بینی راینوپلاستی فانکشنال می گویند یعنی جراحی پلاستیک بینی با حفظ عملکردهای بینی. امروزه با پیشرفتهایی که در جراحی پلاستیک حاصل شده، متوجه شده‌اند که دستکاریهای داخل بافتی باید به حداقل برسد. در اینصورت احتمال بروز تغییرات غیرقابل پیش‌بینی هم به حداقل می‌رسد.

روش انجام عمل زیبایی بینی

راینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) اصلاح جراحی ساختمان خارجی بینی برای رفع نقص های زیبایی یا عملکردی مادرزادی و اکتسابی بینی است. بیماران ابتدا در مورد گرفتگی یک طرفه یا دوطرفه بینی، مشکلات سینوس های اطراف بینی، ضربه بینی یا سابقه جراحی پیشین بر روی بینی مورد پرسش قرار می گیرند. نظرات بیمار در مورد ظاهر بینی خودشان ارزیابی می شود.

هم ساختمان داخلی و هم ساختمان خارجی بینی مورد معاینه قرار می گیرند. از نمای نیمرخ، تناسب بینی با دیگر قسمت های صورت بررسی می شود. یک سوم بالایی بینی، استخوانی و دو سوم پائینی آن غضروفی است. در نمای نیم رخ، برآمدگی پشت بینی و افتادگی نوک بینی مورد بررسی قرار می گیرد.

به طور کلی، راینوپلاستی، دستیابی به اسکلت استخوانی و غضروفی از طریق برش داخل یا خارج بینی، براساس موقعیت ناهنجاری است.

می توان قوزهای استخوانی و غضروفی را متناسب کرد و اندازه و شکل نوک بینی را تغییر داد. نقایص گوناگون بینی را می توان با کاستن بافت، برطرف و با افزودن بافت ها استتار کرد.

برای دستیابی به این هدف استفاده از بافت های خودی نظیر غضروف تیغه بینی پیشنهاد می شود، چون کاشت مواد مصنوعی در بینی، با عوارض فراوانی همراه است. پس از برش های مختلف و دسترسی به اسکلت غضروفی و استخوانی بینی، اعمال مختلف و متنوعی بر روی ساختمان های داخل بینی صورت می گیرد که بر حسب نوع بینی متفاوت است.

مراحل عمل زیبایی بینی

۱ - اصلاح ناهنجاری و انحراف تیغه بینی (سپتوپلاستی)

۲ - برداشتن قوز استخوانی و غضروفی

۳ - ترمیم نوک بینی مانند باریک کردن و بالا بردن آن

۴ - بریدن استخوان های بینی جهت باریک کردن قسمت فوقانی و میانی بینی

۵ - افزودن پیوندهای استخوانی و غضروفی در موارد ضعف حمایتی اسکلت بینی یا دفورمیتی هایی مانند بینی زینی

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است