عمل زیبایی بینی ثانویه

اعمال جراحی مجدد یا همان رینوپلاستی ثانویه  خیلی سخت تر از رینوپلاستی اولیه می باشد. این سختی به دلایل  زیر است:

- موقعیت تغییر یافته اناتومی بینی

- چسبندگی و فیبروز  بینی ناشی از عمل بینی قبلی

- تخریب منابع غضروفی بینی

- خون رسانی ضعیف تر بینی

- توقع بیش از حد مریض با توجه به عدم نتیجه گیری از عمل اول

با توجه به میزان غضروف باقی مانده، معمولا از یکی از دو گوش برای بازسازی بینی در رینوپلاستی ثانویه ، غضروف تهیه می شود. برش روی گوش به خوبی استتار می شود و تغییری در شکل، اندازه، فرم و عملکرد گوش دهنده دیده نمی شود .انجام رینوپلاستی ثانویه نیاز به تجربه کافی وحوصله جراح دارد و لازم است قبل از عمل رینوپلاستی ثانویه فتوگرافی مجدد تهیه شده و فتوگرافی قبل از اولین عمل بینی نیز مجددا بررسی شود.

بافت بینی که جراحی روی آن صورت می گیرد، اکنون یک بافت فیبروتیک و دارای چسبندگی است وخون رسانی ضعیف تری دارد که پیچیدگی عمل بازنگری رینوپلاستی را دو چندان می کند. بنا به  این دلایل، زمان موردنیاز برای رینوپلاستی ثانویه بیشتر از رینوپلاستی اولیه می باشد.

رینوپلاستی ثانویه تمهیدات ویژه خود را دارد اما در جای خود مزایای خاص خود را نیز دارد. اگر قصد رینوپلاستی ثانویه را دارید حتماً به یک جراح پلاستیک مجرب مراجعه کنید. در کل به علت ریسک بالای عمل جراحی مجدد بینی، اینکار بهتر است فقط در موارد مشکلات تنفسی شدید یا زیبایی بینی فرد انجام گیرد. به یاد داشته باشید که عمل رینوپلاستی ثانویه بینی یک عمل سخت و پیچیده می باشد پس هنگام عمل زیبایی اولیه بینی در انتخاب جراح بینی خود دقت داشته باشید. اصرار و وسواس بیمار در اصلاح عیوب کوچک پس از یک جراحی رینوپلاستی ثانویه به سادگی می تواند مشکلات او را بیشتر کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است