زاویه بین بینی و لب

زاویه بین خطی که بالا و پایین سوراخ بینی را به هم وصل می کند و خطی که عمود بر لب بالاست را زاویه بین بینی و لب گویند این زاویه باید در خانم ها ۹۵ تا ۱۰۰ درجه و در آقایان ۹۰ تا ۹۵ درجه باشد.

زاویه بینی:

در صورتی که خط زیر بینی رسم کنیم سپس خطی از نوک بینی به این خط وصل کنیم زاویه بین این دو خط باید بین ۳۰ تا ۴۵ درجه باشد.

زاویه بندی مناسب یکی از هنرهای جراحی بینی است.

در صورتی که جراح بر اساس معیارهای زیبایی عمل نماید زیبایی فرد در نظر اکثر افراد جامعه بیشتر خواهد شد بنابراین چنان که ملاحظه می شود زیبایی علم است و سلیقه ای نیست.

 زیبایی لب و ارتباط با بینی و چانه:

در بررسی زیبایی لب در حقیقت باید به برجستگی خط لب و قرارگیری نوک بینی برجستگی لب فوقانی در نقطه وسط آن و برجستگی خط لب تحتانی نوک چانه و شیار بین خط لب تحتانی و چانه ارتباط مناسب وجود داشته باشد. به طوری که وقتی نقطه برجسته چانه را به نوک بینی وصل می کنیم لب بالا تقریبا ۴ میلیمتر و لب پایین تقریبا ۲ میلیمتر در پشت این خط باشد. همچنین لب بالا و پایین وقتی ارتباط مناسب از نظر حجم و شکل در حالت طبیعی صورت داشته باشند دندان های پیشین میانی بین ۰ تا ۳ میلیمتر قابل مشاهده هستند. چانه نیز در آقایان باید به موازات لب پایین باشد ولی در خانم ها چانه مختصری عقب تر از لب پایین قرار می گیرد.

چانه ی متناسب:

به طور ایده‌آل در یک نمای نیم‌رخ، خط عمودی که از کنار لب پایین شما کشیده می‌شود باید به چانه شما برسد. اگر نوک چانه عقب‌تر از این خط باشد، آن وقت است که چانه شما عقب‌تر از حالت ایده‌آل است. در این شرایط ممکن است تقویت چانه یا همان جلوتر آوردن آن، برای هماهنگ کردن اجزای صورت شما لازم باشد ولی اگر برعکس، نوک چانه شما از این خط عمودی جلوتر زده باشند، آن‌وقت شما چانه‌ای بیرون زده خواهید داشت که می‌توانید با مشورت یک جراح پلاستیک، از کوچک‌تر کردن چانه‌تان سود ببرید. یک چانه ایده‌آل و متناسب می‌تواند حالت لب‌ها، دندان‌ها و بینی شما را بهتر کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است