زیبایی بینی

هر روز افراد بسياري با استفاده از عمل هاي مختلف زيبايي اعتماد به نفس بيشتري پيدا كرده و از زندگي خود لذت بيشتري ميبرند.
دربين تمام عملهای زيبائي ، جراحي پلاستيك بيني كه اصطلاحاً ” رينوپلاستي ” ناميده مي شود از ويژگي هاي خاصي برخوردار است.راینوپلاستی در لغت به معنای اصلاح بینی است و عبارت است از هرگونه جراحی بینی که در جهت کاهش و یا در پاره ای از موارد بزرگتر کردن بینی ، کاهش و یا گاهی افزایش طول بینی ، برداشتن برجستگی پشت بینی ، کوچک کردن و تغییر شکل نوک بینی ، کوچک کردن سوراخهای بینی و یا تغییر زاویه بین بینی و لب انجام می شود. در کل هدف از عمل بینی  علاوه بر حل مشکل بینی با حفظ عملکرد تنفسی آن، دستیابی به بینی زیبا بر اساس معیار زیبایی بینی می‌باشد.

رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) چيزي بيشتر از یک جراحي است و در حقيقت تلفيقي از علم و هنر است. جراح زيبايي بيني قبل از هر چيز يك پزشك است و فاكتورهاي پزشكي و تمایلات درونی كه باعث شده يك فرد سالم با ميل خودش براي انجام يك عمل جراحي مراجعه كند را به خوبي درك مي كند. میتوان گفت او مثل ميكل آنژ يك مجسمه تراش است . ميكل آنژ تكه سنگي در اختيار داشت و با چشم بصيرت اثر خود را در لابلاي آن مي ديد. وي با تراشيدن قسمتهاي زايد سنگ اثر خود را در معرض ديد ديگران قرارمی داد . با تقبل هزینه عمل زیبایی بینی ، جراح زيبايي بيني نيز با درنظرگرفتن شكل مناسب بيني براي هر صورت خاص  با برداشتن قسمت، هاي اضافي و حالت دادن به قسمتهاي باقيمانده سعي ميكند اثر هنري خود را در معرض ديد قرار دهد. بديهي است وي هيچگاه به بيني به طور منفرد نگاه نمي كند بلكه بيني را دركنار ساير اجزاي صورت مي بيند. به عبارت بهتر نمي توان با در نظر گرفتن يك بيني ايده ال به خلق يک بيني زيبا پرداخت بلكه بهترين بيني نوعي است كه با ساير اجزاء صورت هماهنگي داشته باشد.

در صورتی که فردی که کاندید عمل زیبایی بینی است مشکل تنفسی از بینی به دلیل انحراف بینی و یا بزرگی غیر طبیعی شاخکهای بینی هم داشته باشد علاوه بر راینوپلاستی جراحیهای مربوط به انحراف بینی و بزرگی شاخکهای بینی بطور همزمان انجام خواهد شد.

[alert style=”info” title=”” content=”جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.”]