سن جراحی زیبایی گوش

در سن پایین جراحی زیبایی گوش را انجام دهید .

عوامل زیادی روی قضیه سن جراحی زیبایی گوش تأثیر می گذارند. اول از همه، رشد گوش نزدیک به بلوغ، حدود ۶ـ ۵ سالگی است. بنابراین، این سنین برای انجام جراحی زیبایی گوش فوق العاده است. عامل بعدی موثر در تعیین سن جراحی زیبایی گوش تأثیر روانی ناشی از فشار همسالان است. که از سنین ۸ـ ۷ سالگی شروع می شود. لذا قبل از شروع این فشارها و به بلوغ رسیدن غضروف گوش بهترین زمان و سن برای جراحی زیبایی گوش است. معمولا به اولیا توصیه می شود که وقتی کودک به سن ۶ـ ۵ سالگی می رسد با یک جراح مخصوص جراحی زیبایی گوش مشورت کنند.

بهترین زمان برای برطرف ساختن کل نقایص مادرزادی گوش و جراحی زیبایی گوش قبل از سنین دبستان است. زیرا این بچه‌ها در مدرسه امکان دارد توسط بچه‌های دیگر مورد تمسخر قرار بگیرند و اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. در نتیجه بهتر است قبل از این‌که بچه به محیط مدرسه وارد بشود جراحی زیبایی گوش را انجام دهد تا دچار آسیب‌‌های روحی- روانی نشود.

برخی والدین به اشتباه گمان می‌کنند اگر از روش‌هایی مانند بستن گوش با چسب یا با وسیله‌ای دیگر استفاده کنند می‌توانند نقایص مادرزادی گوش فرزندان خود را برطرف کنند در حالی که این روش‌ها کاربردی نیست شاید بتوان با روش‌های جراحی زیبایی گوش مانند جراحی کوچک یا سوهان زدن غضروف در ماه‌های اول تولد تا حدودی نقایص گوش نوزاد را برطرف کرد. ولی این روش‌ها در ســنین بــالاتر کـاربردی ندارند و در مواردی اگر بستن گوش‌ها سفت باشد باعث ایجاد خونمردگی و بدشکلی گوش‌ها در کودک می‌شود و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

چه کسانی‌ برای جراحی زیبایی گوش مناسبند؟

کودکان با گوش‌های برجسته مهمترین کاندیدهای جراحی زیبایی گوش هستند.رشد لاله گوش در سنّ ۵-۶ سالگی کامل میشود و اتفاقا این سنی است که کودک آماده رفتن به مدرسه میشود، بنابرین این زمان بهترین موقع جراحی زیبایی گوش است. اولیائ کودک کاملا باید در جریان جراحی زیبایی گوش و مسائل آن قرار بگیرند. به آنها باید اطمینان کافی‌ داده شود که نتیجه این عمل جراحی زیبایی گوش معمولا بسیار خوب است و تاثیرات مثبت فراوانی‌ بر روحیه فرزندشان دارد .

افراد بزرگسال بایداز سلامت جسمی‌ و روانی مناسب برخوردار باشند. درک صحیح و داشتن انتظارات معقول از نکات مهم است . آنها باید بدانند که غضروف لاله گوش آنان به نرمی کودکان نیست، و ممکن است که نتیجه جراحی زیبایی گوش به اندازهٔ خردسالان مطلوب نباشد ولی‌ تقریبا در تمامی‌ موارد تغیرات نتایج جراحی زیبایی گوش بحدی است که رضایت افرادی که انتظارات معقول دارند را برآورده مینماید.

برای مطالعه " مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش " و " روش جراحی زیبایی گوش" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است