طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل بینی

طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل  بینی :

اکثر بیمارانی که جهت مشاوره  جراحی عمل بینی  مراجعه می کنند پس از گفتگوی اولیه این سوال را از جراح متخصص زیبایی بینی  میشنوند: آیا می خواهید نتیجه تقریبی عمل جراحی بینی خود را ببینید؟   تقریبا" همه افراد با خوشحالی به این سئوال پاسخ مثبت می دهند. مطمئنا  بلافاصله در ذهن آنها سئوال دیگری نقش می بندد: "تصویری که به من نشان داده خواهد شد تا چه حد واقعی است و آیا نیتجه عمل  بینی دقیقا" همین خواهد بود؟" حتی اگر این سوال را به زبان نیاورند توضیح  جراح عمل بینی  را خواهند شنید: "این نتیجه تقریبی عمل بینی  است " .

طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل  بینی در سالهای اخیر بسیار عمومیت یافته است. اما آیا استفاده از طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل  بینی به بیمار کمک می کند یا او را گمراه  می سازد؟  پاسخ به این سوال  بستگی دارد که پزشک چه تصویری از طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل  بینی  را به بیمار نشان خواهد داد؟ تصویری که زیباترین حالت ممکن روی صفحه مونیتور است یا نتیجه ای که با جراحی عمل بینی  قابل انجام خواهد بود؟ یا بهتر از آن، نتیجه ای که  جراح عمل بینی   با توجه به تجربه اش امکان پذیر می داند و البته این نتیجه  طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل  بینی  منطبق بر معیارهای زیبایی شناسی است.

یکی از امتیازات طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل  بینی  این است که بیمار می تواند نتیجه خواسته اش را (که بسیاری درست هستند و بسیاری هم ناشی از کج سلیقگی های مرسوم در جامعه می باشند) را فورا"ملاحظه نماید تا بتواند تصمیم منطقی در مورد اینکه چه انتظاری از عمل بینی خود دارد بگیرد. در بسیاری از موارد بیماران از جراح عمل بینی  می خواهند که در تصویر، قوس بیشتری روی بینی ایجاد کند  و بعد از انجام عمل  بینی همان تصویری که قبلا" جراح عمل بینی طراحی کرده بود ، را بهتر می دانند و این مزیت بزرگ برای جراح عمل بینی و بیمار میباشد .

بیمار دیگر  بعد از  عمل  بینی  در حسرت قوس بیشتر بینی  نیست و  دیگر  فکر نمی کند اگر  بینی  او قوس  بیشتری  داشت، زیباتر بود. این نکته در قسمتهای مختلف بینی مثل بالاتر یا پائین تر بودن نوک بینی،  بیشتر یا کمتر بودن زاویه بینی با لب، جلوتر یا عقب تر بودن نوک بینی و.... کاربرد دارد.

یکی از کاربردهای جالب طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل  بینی ، نشان دادن اهمیت چانه در زیبایی صورت است. در مورد کوچکی چانه، بهترین عمل بینی هم نمی تواند زیبایی مورد انتظار را ایجاد کند و جلو آوردن چانه همراه با جراحی عمل بینی  می تواند نیتجه فوق العاده ای از نظر زیبایی داشته باشد. بیشتر بیماران هیچ ایده ای در این مورد ندارند و نشان دادن تاثیر جلو آوردن چانه یکی از امتیازات طراحی کامپیوتری قبل از جراحی  عمل  بینی  است.

همانطور که گفتیم دونکته مهم باید در طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل بینی  رعایت شود:

۱-اصول زیبایی شناسی

۲-واقع گرایی در طراحی کامپیوتری قبل از جراحی عمل بینی براساس تجربه جراح.  به بیان دیگر جراح عمل بینی  باید تصویری را به بیمار نشان دهد که توان انجام آن را داشته باشد.

برای مطالعه مقاله " نکاتی درمورد اصول زیبا شناختی بینی  " کلیک کنید .

 

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است