طرح های جراحی بینی

بشر به طور فطری و طبیعی طالب زیباییست معیار این زیبایی و طرح های جراحی بینی در اقوام مختلف و زمانهای گوناگون متفاوت است. انچه چهره را زیبا و جذاب جلوه میدهد تناسب وهماهنگی میان اعضای سازنده صورت و هماهنگی اندازه ها، زوایا و خطوط اصلی چهره است . بینی به علت قرار گرفتن در مرکز صورت وحالت برجسته آن درایجاد این زیبایی نقش اساسی دارد . هدف از طرح های ، متناسب سازی ظاهر بینی با سایر اجزاء متشکله صورت ضمن حفظ عملکرد فیزیولوزیک بینی میباشد .

مهمترین مرحله در جراحی زیبایی بینی، از زمان اولین ملاقات با بیمار تا هنگام قرار گرفتن وی بر تخت جراحی مرحله طراحی است. به شرط تسلط کافی به طرح های جراحی بینی ، جراح بینی می داند که چه تغییراتی را باید ایجاد کند و کدام خطوط و زوایادر بینی نیازمند تغییر برای رسیدن به بهترین طرح های جراحی بینی نیست. آگاهی از طراحی به درک این مفهوم کمک می کند که بدانیم عمل زیبایی بینی صرفا برداشتن قوز و یا بالا بردن نوک بینی نیست، بلکه اصلاح خطوط اصلی و زوایای مربوطه است. به عبارت دیگر در طراحی طرح های جراحی بینی باید ناهماهنگی ها در خطوط اصلی بینی، که انگیزه عمل بوده و برداشتن قوز بینی انجام شود و خطوط هماهنگ موجود حفظ گردد.

اطلاع جراح زیبایی از اهمیت طراحی طرح های جراحی بینی ، او را قادر می سازد تا با نگاه به چهره فرد، عیوب موجود در خطوط و زوایا ی بینی را شناسایی کند و طرح های مناسب را برای ایجاد هماهنگی بین این خطوط و زوایا در ذهن خود مجسم سازد.

آگاهی از اهمیت طراحی طرح های جراحی بینی به درک این مفهوم کمک می کند که هدف ما نباید اجرای تکنیک های از قبل تعریف شده ی جراحی باشد، بلکه چگونگی اصلاح ترکیب خطوط و زوایای اصلی بینی است که تعیین کننده ی تکنیک عمل است.  بطور کلی هدف طراحی طرح های جراحی بینی را می توان چنین بیان کرد: زیباترساختن بینی با حفظ حالت طبیعی و عملکرد فیزیولوژیک آن  ، به وسیله ایجاد هارمونی بین خطوط، سطوح و نقاط سازنده بینی با سایر اجزای صورت ؛ به طوری که چهره فرد پس از عمل ساختار نژادی و خانوادگی خود را حفظ کند و چهره در نگاه سایر اعضای خانواده غریبه ننماید .

 تخیل قدم اول در خلق یک اثر هنری و ارائه بهترین طرح های جراحی بینی است، برای ایجاد چهره ای زیبا و جذاب، جراح بینی لازم است قبل از عمل بینی ،ترکیب بینی و چهره را در ذهن خود تجسم کند، سپس این تخیل را به وسیلة قلم جراحی روی چهره بیمار طراحی کند و در عمل به اجرا در آورد.

طراحی طرح های جراحی بینی

طراحی در  طرح های جراحی بینی زیربنای موفقیت است.

 شناخت خطوط اصلی چهره در سه نمای رخ، نیمرخ و مایل اهمیت اساسی دارد. تمرین طراحی طرح های جراحی بینی با استفاده از این خطوط ساده به جراح کمک می کند که دستی قوی در علامت گذاری بر روی تخت عمل پیدا کند و با اطمینان کافی تصمیم بگیرد که چه تغییراتی در جهات مختلف ایجاد کند تا حاصل عمل به زیبایی چهره بیفزاید و حس زیبایی شناسی را در بیننده تحریک کند وبر چهره بیمار لبخند رضایت بنشاند.

برای مطالعه " بهترین مدل بینی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است