علائم تومور بینی و سینوس

تومور بینی و سینوس :

ناحیه بینی و سینوس مانند دیگر نواحی بدن ممکنست دچار غده یا تومورهای بدخیم یا  تومور های خوش خیم  گردد .

تومورهای خوش خیم در بیشتر موارد رشد آهسته داشته و به بافتهای مجاور دست اندازی نمیکنند وکپسولی که دور آنها را گرفته موجب میشود عمل جراحی  تومور  و برداشتن  تومور  آسانتر باشد .

تومورهای بدخیم رشد سریع دارند .به شدت در استخوان ،عصب ،بافت نرم و پوست نفوذ میکنند به همین علت درمان این تومور ها مشکل تر است .این تومورها باعث متاستاز میشوند یعنی سلولهای غده در خون و سیستم لمف وارد و در مناطق مختلف بدن پخش میشود . بعبارتی این درگیری در  تومور های  بدخیم منحصر به تنها محل اولیه نبوده ودر جاهای دیگری نیز ممکن است دیده شود .

متاسفانه تومورهاییکه در ناحیه بینی و سینوس دیده میشوند علایم اختصاصی ندارند ونشانه های آنها مانند بیماریهای شایع وبی خطر دیگر است . این موضوع موجب میگردد که در بسیاری موارد بیمار و حتی پزشک این علایم را به حساب بیماریهایی مثل سرماخوردگی یا سینوزیت گذاشته وماهها تشخیص تومور  به تاخیر میافتد .

نشانه ها ی تومور بینی و سینوس :

۱-گرفتگی بینی بویژه اگر یکطرفه باشد .

۲- ترشح بینی بویژه اگر یکطرفه باشد .

۳-خونریزی یکطرفه بینی

۴-درد صورت

۵-جابجا شدن دندانها یا لق شدن دندانهای مصنوعی

۶-زخم یا خونریزی کام

۷-بیرون زدگی چشم

۸-دوبینی یا کاهش بینایی

۹-اشک ریزش

۱۰- تورم صورت بویژه گونه

۱۱-تورم گردن

این علایم در بیماریهای دیگری مانند سرماخوردگی و سینوزیت هم دیده میشود و نکته مهم اینست که تکرار و تداوم این نشانه ها بیش از دو تا سه هفته بسیار مهم وجدی است  و نشانه تومور بینی و سینوس میباشد .ودراین موارد مراجعه و تشخیص علائم تومور بینی و سینوس   موجب نجات بیمار و پیشگیری از تومور بینی و سینوس  است . زیرا آنچه موجب پیروزی بر سرطان میشود ، تشخیص زودرس میباشد .در ضمن متاسفانه تومورهای بینی و سینوس در کودکان هم دیده میشود .ولذا نباید این موضوع را فراموش کرد .

برای مطالعه " درمان تومور بینی و سینوس " کلیک کنید .

جراحی تومورهای بینی و سینوس در کلینیک دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است