علائم عفونت گوش در کودکان

در فصل سرما یکی از مشکلات شایع بین کودکان درد گوش و عفونت‌های گوش است. به خصوص که عفونت گوش در کودکان معمولا بعد از یک دوره سرماخوردگی سر و کله‌شان پیدا می‌شود. با این حال تشخیص درد گوش در یک نوزاد یا یک بچه کوچک به خصوص که هنوز زبان باز نکرده باشد خیلی کار راحتی نیست. اگر مایع چسبناک و آبکی از گوش بچه‌ها بیرون نیاید که در واقع یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های عفونت گوش در کودکان است، باید حواس‌تان به تب کردن آن‌ها و گریه‌های بی‌دلیل‌شان باشد .

عفونت گوش

با این حال گاهی اوقات پیش می‌آید که کودکان با بروز نشانه‌های مشخصی به زبان بی‌زبانی به شما می‌گویند که گوش درد دارند و باید چاره‌ای برای درد گوش آن‌ها ناشی از عفونت گوش پیدا کنید. هر چند اگر شما جزو خانواده‌های بچه‌دار هستید باید بدانید که گوش درد یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که در فصل سرما و به خصوص بر اثر سرماخوردگی به سراغ نوزادتان می‌آید. بنابراین حواس‌تان را جمع کنید چون هر کدام از این علائم در کودکانی که هنوز زبان باز نکرده می‌تواند به معنای گوش درد باشد.

علائم عفونت گوش در کودکان

۱- از علائم این عارضه اینست که نوزاد مرتب دستش را به طرف گوشش می‌برد و برای گرفتن گوش خود تقلا می‌کند.

۲- وقتی مرتب تلاش می‌کند تا سرش را به یک سمت بگذارد طوری که گوشش را محافظت کند این نیز از علائم عفونت گوش در کودکان می باشد.

۳- وقتی یک مایع چسبناک شفاف که گاهی هم می‌تواند به زردی بزند و البته بعضی وقت‌ها هم انگار که خون آلود باشد از گوش خارج می‌شود .

۴-وقتی نوزاد یا بچه اشتهایش را حتی برای شیر خوردن از دست می‌دهد. اسهال و استفراغ هم هر دو می‌توانند علائمی برای عفونت گوش در کودکان باشند.

۵-گریه‌های بیش از حد معمول و بی‌خوابی می‌توانند از جمله علائم عفونت گوش در کودکان باشند. بی‌خوابی به این دلیل رخ می‌دهد که درد گوش آنقدر آزاردهنده هست که نگذارد کوچولوی شما به خواب برود.

۶- تب بالای ۳۸ درجه یعنی ممکن است بدن در حالت جنگ با نوعی عفونت باشد. چه بسا این عفونت‌‌ همان عفونت گوش در کودکان است.

۷-وقتی بوی بدی از گوش فرزندتان به مشام شما می‌رسد شک نکنید که او دچار عفونت گوش شده است.

برای مطالعه " درمان عفونت گوش کودکان" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است