علت گوش درد

عوارض

علت گوش درد و راههای درمان درد گوش را نباید ساده پنداشت. فرقی نمی کند که علت درد در گوش خارجی باشد یا در گوش میانی، زیرا به هر صورت٬ تورم گوش می تواند عوارض و پیامدهای خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

تب بالا، اختلال در شنوایی و احساس فشار در گوش از نشانه های آشکار ورم در ناحیه گوش میانی است و اگر بسرعت گوش درد درمان نشود، مشکلات فراوانی به همراه خواهد داشت. در چنین حالتی از گوش درد ، در پشت پرده گوش چرک جمع می شود که در نهایت حتی می تواند بعث پارگی پرده گوش شود. درد ناشی از تورم گوش میانی اغلب در اثر سرما خوردگی بوجود می آید. باکتری ها یا ویروس ها از طریق مخاط گلو و بینی در گوش پخش می شوند. در چنین وضعیتی برای درمان گوش درد باید به پزشک مراجعه کرد و تحت نظر وی آنتی بیوتیک را برای درمان مصرف نمود. اشعه مادون قرمز نیز در درمان گوش درد کمک شایانی می کند.

علت گوش درد

انسداد پرده ای که بین بینی و گوش وجود دارد٬ باعث بروز اختلال در شنوایی می شود که علت گوش درد اغلب سرماخوردگی است. تمیز نگه داشتن بینی در برطرف کردن انسداد این پرده اهمیت ویژه ای در درمان گوش درد دارد.

بخور گیاه کاملیا، اشعه مادون قرمز و قطره بینی از جمله مواد مناسب برای درمان گوش درد هستند. اگر این عارضه در مجرای بیرون گوش واقع شود، خارش شدید همراه است. علت گوش درد ٬پاک کردن غیر اصولی گوش است. گاهی اوقات٬ گوش درد در اثر باکتری ها یا ویروس هایی که هنگام شنا وارد گوش می شود، به وجود می آید. در چنین مواقعی خود را با قطره های گوش که حاوی ترکیبات الکل دارو گلیسرین هستند٬ درمان کنید.

موم گوش

ایجاد گوش درد و موم گوش٬ علتهای متفاوتی دارد: اختلال در سیستم گردش خون، جراحت پرده گوش، آسیب دیدن گوش میانی، کمبود ویتامین و مواد معدنی، فشارهای روحی، کری ناگهانی و ...هریک از اینها می توانند نشانه های یک بیماری جدی باشند. به همین دلیل باید علت گوش درد و موم گوش کاملاً مشخص شود و به طور اصولی درمان شود. گاهی اوقات درد دندان که در ناحیه گوش ظاهر می شود، باعث بروز گوش درد می شود.

برای پیشگیری از مشکلات مربوط به گوش و گوش درد ، نباید گوشها را با گوش پاک کن تمیز کرد. این کار به مکانیزم طبیعی گوش آسیب می رساند. در مورد کودکان همیشه باید توجه کرد که بینی آنها تمیز باشد. در صورت لزوم هنگام حمام کردن، گوشتان را با گوشی های مخصوص گوش محافظت کنید.

برای مطالعه " علت درد گوش و درمان آن "کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است