علل افتادگی بینی بعد از عمل زیبایی بینی

علل افتادگی بینی بعد از عمل زیبایی بینی :

گاهی شما میلیون ها تومان خرج می کنید تا بینی تان سربالا شود ولی بعد از مدتی ، می بینید که بینی تان دچار افتادگی شده و وقتی به جراح تان هم گله می کنید ، جواب می شنوید که : « تقصیر خودتان است ؛ چون خودتان نسبت به مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی ، بی توجه بوده اید. » اما قضیه به همین سادگی ها هم نیست .

▪  تاثیر افتادگی  نوک بینی افتادگی در زیبایی چهره :

 *  از آنجا که بینی یک نقش مرکزی در صورت دارد ، اهمیت زیادی در زیبایی چهره دارد و یکی از چیزهایی که در زیبایی بینی  در صورت بیمار اهمیت دارد ، شکل و میزان چرخش نوک بینی است. بینی در تناسب صورت نقش مهمی ایفا می کند. به طور کلی ، یک زاویه بین لب و بینی وجود دارد که در افراد مختلف ، متغیر است و عوامل مختلفی در آن تاثیر دارد.

وقتی سن بالا می رود ، افتادگی بینی اتفاق می افتد و این به صورت یک ظاهر مسن تر می دهد. در دختر خانم ها هم افتادگی بینی ، چهره را کمی مردانه می کند. بعضی افراد هم که بینی شان ضربه می خورد ، به مرور زمان دچار افتادگی بینی می شوند.

*  بعضی ها کلی هزینه می کنند و بینی شان را جراحی می کنند ولی بعد از مدتی نوک بینی شان دچار افتادگی می شود.

علل افتادگی نوک بینی پس از جراحی بینی :

 

*  غیر از عواملی که باعث می شود فرد به طور اولیه فرم بینی  اش تغییر کند و دچار افتادگی شود .

یکی دیگر از علل افتادگی بینی ، خود جراحی بینی است. در جراحی بینی ، یکی از کارهای مهم این است که افتادگی بینی را از بین ببریم و یک حالت چرخشی به نوک بینی بدهیم و آن را سربالا کنیم ؛ اما عواملی هم هست که باعث می شود اهداف جراحی تحقق پیدا نکند و فرد را دچار مشکل کند.

یکی از نکات مهمی که درعلل افتادگی بینی موثر است ، این است که در بینی از نظر آناتومی یک ساپورت ( حمایت ) وجود دارد ، یعنی ما یک ماهیت اسکلتی در بینی داریم که باعث ارتباط اجزای مختلف بینی می شود ؛ مثلا ناحیه نوک بینی ، غضروف تیغه بینی و بافت های نرم که در قسمت پایین بینی هستند ، در واقع با هم تعادلی را ایجاد می کنند که به بینی حالت پایداری می دهد.

بعضی علل افتادگی بینی هستند که ممکن است بینی را دچار افتادگی کنند ؛ مثلا عضلاتی که در بینی وجود دارند باعث می شوند در هنگام خنده ، نوک بینی به سمت پایین بیفتد. حالا موقع جراحی ، اگر حمایت آناتومی بینی برای حفظ موقعیت نوک بینی تضعیف شود ، جراح ممکن است برش هایی در قسمت های حمایت کننده بینی ایجاد کند و این باعث می شود قسمت هایی از بینی پایین بیفتد و افتادگی نوک بینی ایجاد شود.

برای مطالعه " جلوگیری از افتادگی نوک بینی "  کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است