عمل انحراف بینی

با ایجاد برشی کوچک در داخل بینی قسمت های دچار انحراف غضروف یا استخوان تیغه بینی برداشته یا اصلاح می‌شوند.

سن انجام عمل انحراف تیغه بینی

نکته مهم دیگر در مورد این عمل انحراف بینی ، سن افرادی است که می‌خواهند مورد عمل انحراف بینی قرار بگیرند. اگر فرد دارای مشکل حادی نباشد و به اصطلاح دچار انسداد نسبی باشد، سعی بر این است که تا اتمام سن رشد مورد عمل قرار نگیرد. اما در مواردی که مشکل حاد باشد و شخص دچار گرفتگی شدید بینی باشد، به صلاح است که عمل انحراف بینی زودتر انجام شود زیرا خود این گرفتگی در صورتی که شدید باشد، می‌تواند برای کودکان اشکالاتی را در شکل ظاهری صورت ایجاد کند. علاوه بر آن ممکن است که شخص دچار اختلالات ریوی بشود.

مشکلات عمل انحراف بینی

بعد از عمل انحراف بینی چون داخل بینی تامپون گذاشته میشود تا در آوردن تامپون بیمار باید از راه دهان تنفس کند. حتی بعد از خارج کردن تامپون نیز به علت تورم و جمع شدن خشکه بینی مدتی کیپ خواهد بود و حس بویایی نیز در این مدت کم خواهد شد. عوارض احتمالی انحراف تیغه بینی زیر نیز ممکن است خیلی کم دیده شود:

خونریزی - هماتوم بینی و آبسه تیغه بینی - عفونت و سوراخ شدن تیغه بینی.

مراقبت‌های بعد از عمل انحراف بینی

بعد از عمل انحراف بینی ممکن است که داخل بینی توسط پدهای خاصی پانسمان بشود که این پدها فقط جلوی خونریزی را می‌گیرند و برای تنفس بیمارمشکلی ایجاد نخواهند کرد. بیمار معمولا بعد از عمل انحراف بینی احتیاج به یک تا دو روز استراحت دارد و معمولا اگر چیزی درون بینی او قرار گرفته باشد بعد از دو روز خارج خواهد شد و او قادر خواهد بود که به زندگی عادی خود برگردد.

برای آشنایی با مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است