عمل باریک کردن نوک بینی و نحوه انجام آن

معمولا بیماران به دلایل زیادی برای عمل بینی خود به پزشک مراجعه می کنند و از عمل بینی خود انتظارات متفاوتی دارند که پزشک جراح سعی می کند تا جایی که به عملکرد بینی آسیبی وارد نشود و با فرم صورت مطابقت داشته باشد، خواسته بیمار را برآورده کند.

یک شکایت رایج افراد مراجعه کننده برای عمل بینی این است که نوک بینی بیش از حد پهن است. با توجه به این که چه چیزی باعث این پهنای اضافی شده است، چندین تکنیک جراحی برای باریک کردن نوک بینی موجود است.

6

در این شکل، یک نخ برای باریک کردن نوک بینی قرار داده شده است. خط قرمز لبه نوک غضروف را زمانی که نخ تای غضروف را در رأسش سفت می کند نشان می دهد. این نخ در قسمت آبی روشن است که در سوزن پایان می یابد که در عکس سفید به نظر می رسد .غضروف در محل با موچین گذاشته شده است که سبز تیره هست.

اگر موقعیت استخوان های بینی به قسمت بالای بینی پهنای اضافی بدهد، استخوان ها به سمت داخل به یک موقعیت باریک تر جابجا شده اند. این جمجمه موقعیت استخوان در بینی را به رنگ آبی نشان می دهد. برای جهت گیری، کاسه چشم با رنگ قرمز مشخص شده است.

7

برای باریک کردن استخوان بینی، دوبرش در استخوان با یک اسکنه کوچک ساخته شده است، یک برش در نقطه زرد شروع شده و در امتداد فلش سبز ادامه می یابد، و برش دیگری که در نقطه آبی رنگ شروع و در امتداد فلش سیاه بسط می یابد. این قطعه از استخوان جمجمه به داخل کشیده می شود و بینی را باریک می کند.

8

در پایان رویه، زمانی که برش ها بسته هستند، بینی برای نگه داشتش به صورت ایمن در مکان در حینی که التیام می یابد پوشش داده می شود. شکل بالا بینی را درست قبل از پوشانیدن نشان می دهد. علامتهای بنفش جراح را در ایجاد کردن برش های درست در استخوان هنگام جراحی راهنمایی می کند.

9

آماده سازی برای تراشه فلزی: بینی ابتدا با نوار کاغذی در روشی برای کمک کردن به حفظ شکل جدید بینی پوشانیده می شود.

10

بعد از نوار بندی، تراشه فلزی طراحی شده، برش داده شده، شکل گیری شده و روی بینی جاسازی شده است.

11

یک تراشه فلزی سپس با یک نوار برای نگه داشتن آن پوشش داده شده است. عمل اکنون کامل شده است. پوشش در یک هفته حذف خواهد شد.

12

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است