عمل بینی، اهداف و روشهای انجام آن

جراحی بینی در واقع به معنای شکل دادن به بینی است. هدف از این کار بهبود فرم ( هماهنگ با دیگر اعضای صورت) و عملکرد بینی است. در جراحی بینی عواملی مثل نوع پوست، نژاد، سن و بسیاری از موارد دیگر باید حتما در نظر گرفته شود.

هر ساله در ایران میلیون ها زن و مرد به دنبال یک جراح بینی خوب برای مشورت هستند تا به بهبود ظاهر و عملکرد بینی خود بپردازند. برخی از بیماران صرفا از ظاهر بینی مادرزادی خود ناراضی هستند و برخی دیگر به دلیل بالا رفتن سنشان به دنبال جراحی بینی و تغییر ظاهری بینی خود به دلیل پیری و کهولت سن هستند. برخی دیگر نیز ممکن است در اثر تصادف دچار آسیب بینی شده و یا مشکلات تنفسی مثل پلیپ بینی داشته باشند و به دنبال بهبود آن باشند.

اهداف عمل بینی

جراحی بینی یک عمل جراحی پیچیده است. بسیاری بر این باورند که  این عمل جراحی تنها به منظور زیبا نمودن شکل ظاهری بینی انجام می پذیرد. ولی نکته مهم در جراحی بینی این است که طی این عمل جراحی اشکالات مهم و اصلی بینی نیز مرتفع می گردد. بسیاری بیماران به دلیل آسیب ‌ها و مشکلات پزشکی نیاز به این عمل زیبایی دارند. برخی افراد نیز دچار مشکلات تنفسی به دلیل فرم و شکل بینی هستند، در این شرایط جراح علاوه بر بازسازی بینی که موجب بهبود تنفس بیمار می گردد شکل و ظاهر بینی را با جراحی زیبایی اصلاح می کند. به این ترتیب با اصلاح وضعیت تنفسی، فرد زندگی نرمال و خوبی خواهد داشت.

روش های انجام عمل بینی

جراحی بینی به دو شکل باز و بسته انجام می‌شود. در روش باز با یک برش در زیر بینی، پوست بینی از اسکلت استخوانی-غضروفی جدا شده و بلند می گردد. در روش باز دست جراح بینی بسیار بازتر است. ولی جراحی بینی به روش بسته بدون برش پوستی مذکور انجام می پذیرد. در جراحی بینی به روش بسته تمام برش‌ها داخل بینی قرار دارد. معمولاً زمانی از روش باز استفاده می‌شود که جراح بخواهد در فرم بینی تغییر قابل توجه و عمده ای ایجاد کند. لازم به ذکر است که برش پوستی در جراحی باز بسیار کوچک است و به راحتی پس از عمل بینی ترمیم می گردد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است