عمل بینی با لیزر

جراحی بینی یا رینوپلاستی عمل جراحی‌یی است که معمولاً توسط یک جراح گوش‌وگلووبینی، جراح فک و صورت، یا جراح پلاستیک به منظور بهبود کارایی (جراحی ترمیمی) یا نمای (جراحی زیبایی) بینی انسان انجام می‌شود. جراحی بینی را می‌توان به‌منظور برآوردن اهداف زیبایی یا اهداف ترمیمی به‌منظور اصلاح آسیب‌ها، نقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی اعمال کرد. جراحی بینی می‌تواند با دیگر عمل‌های جراحی مانند بزرگ‌کردن چانه به‌منظور بهبود نتایج زیبایی ترکیب شود.

بینی عضوی نیست که ما فقط از جنبه زیبایی به آن نگاه کنیم. بلکه عملکردهای حیاتی آن نیز بسیار مهم هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند. اگر یک جراح،‌ بینی بیمارش را بعد از عمل، خیلی زیبا از آب دربیاورد ولی عملکردهای تنفسی‌اش را مختل کند، آن‌وقت آن زیبایی هیچ ارزشی ندارد. ضمن این که، زیبایی بینی در زیبایی چهره خیلی موثر است چون به هر حال،‌ بینی عضو مرکزی صورت است و هر تغییری در این عضو، سایر قسمتهای صورت را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

عمل بینی با لیزر

روشهای مختلفی برای جراحی بینی وجود دارند. مثلا جراحی می تواند با بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی و به روش باز یا بسته انجام شود. بعضی از جراحان نیز از لیزر برای جراحی استفاده می کنند.

امروزه روشهای جراحی بینی دارد به سمتی پیش می‌رود که صدمات بافتی به حداقل برسد و جراحی، با خونریزی کمتر و آسیب‌های بافتی کمتر به انجام برسد اما آن عواملی که در نتیجه نهایی تاثیر می‌گذارند، دانش، مهارت، تجربه و هنر جراح می باشند. ابزار در اینجا نقش کلیدی ندارد. این که از لیزر استفاده بشود یا نشود، چندان تعیین‌کننده نیست. ممکن است در این روش، خونریزی حین عمل و تورم بعد از عمل کمتر شود اما در نتیجه نهایی، دانش، مهارت، تجربه و هنر جراح، مؤثرترین موارد می باشند.
در واقع لیزر چیز جدیدی در جراحی نیست و همراهی‌اش با جراحی‌های اندوسکوپی دیده می شود. منتها به غیر از لیزر، امکانات دیگری هم در اتاق عمل وجود دارد که بر حسب ضرورت، گاهی از آنها استفاده می‌شود. لیزر امروزه یک چیز خیلی معمولی است واز روشهای این چنینی معمولا در مواقعی استفاده می‌ شود که بیمارمان مشکلات داخل بینی داشته باشد، مثلا تورم شاخکهای داخل بینی، پولیپ و سینوزیت های مزمن. در چنین مواردی، استفاده از آندوسکوپ و لیزر می‌تواند به بیمار کمک کند تا بعد از عمل، تنفس بهتری داشته باشد. تحقیقات و تجربیات داخلی جراحان ما در زمینه شیوه‌های مدرن جراحی، بسیار زیاد است و بسیار هم ارزشمند است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است