عمل بینی در آقایان

در عمل زیبایی بینی ،گرچه بدلیل بیشتر بودن احتمال شکستگی در آقایان تعدادی از آنان به علت انحراف بینی مراجعه میکنند، ولی‌ بیشتر آنها دلیل مراجعه شان انجام عمل زیبایی‌ بینی است.

هنوز افراد و حتی پزشکانی هستند که اعتقاد دارند عمل زیبایی بینی در آقایان انجام نشود ولی‌ درخواست زیبایی مختص گروه ویا صنف خاصی نیست، زیباسازی و تناسب اندام و اعضا حق همه خانمها و آقایان است. البته تفاوتهای زیادی بین دو جنس از نظر ساختمان بینی‌، انگیزه‌ها و روحیات وجود دارد که جراح باید آنها را به دقت مورد بررسی قرار دهد.

برخی‌ آقایان درک روشنی از انگیزه‌ها و دلایل انجام این عمل زیبایی بینی ندارند و یا بعضی ممکن است انتظارات غیر واقعی و ایده آلیستی از عمل زیبایی بینی داشته باشند. در نتیجه پس از عمل بینی هم به هیچ وجه راضی‌ نشده و دچار مشکلاتی شوند. جراح باید این افراد را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و از انجام عمل بینی در افرادی با شخصیت متزلزل جدا اجتناب نماید.

از نظر ساختمانی تفاوتهای قابل ملاحظه ای بین بینی‌ خانمها و آقایان وجود دارد. آقایان دارای بینی‌ بزرگتر و محکمتر با پوست ضخیم تر  و استخوان و غضروف قویتری میباشند، بنابراین نتیجه عمل بینی در آنان متفاوت است.

تفاوتهای اصلی‌ بینی بین دو جنس بشرح ذیل است:

۱- زاویه بین پیشانی و بینی در آقایان کمی تنگتر (حادتر) از خانمهاست.

۲- زاویه مطلوب بین بینی‌ و لب در خانمها حدود ۹۵ تا ۱۰۵ و در آقایان  ۹۰ تا ۹۵ درجه است.

۳- خط پشت بینی‌ از نیمرخ در آقایان کاملا صاف و در خانمها کمی‌ شیبدار است.

۴ -طول بینی‌ در آقایان بیشتر است.

۵- برجستگی نو‌ک بینی‌ (فاصله نو‌ک تا صورت در نیمرخ) در آقایان بیشتر است.

۶- در نمای روبرو عرض بینی‌ در تمام نقاط از جمله در نو‌ک بیش از خانم هست.

 همچنین مدت زمان تورم بعد از عمل بینی ، عمل ترمیم بینی و نتیجه نهایی بعد از عمل بینی در آقایان بیش از خانمهاست. بنابرین نباید انتظار بینی‌ ظریف و کوچک را در آقایان داشت و چنانچه آقائی درخواست بینی‌ ظریف در عمل زیبایی بینی را کرد درخواستی غیر منطقیست و جراح باید از این عمل بینی احتراز کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است