عمل بینی عروسکی

جراحی پلاستیک بینی (رینوپلاستی)، مشکل‌ترین جراحی زیبایی در بدن است. عوامل متعددی در پیچیدگی بیش از حد این جراحی نقش دارند. بنابراین تلفیقی از حداکثر دانش، هنر و تجربه جراح بینی به همراه آگاهی لازم بیماران در بالا بردن احتمال موفقیت عمل زیبایی بینی  است.

موفقیت در بینی عقابی را باید این‌طور تعریف کنیم که اگر پس از عمل جراحی پلاستیک بینی در زیبایی چهره اثر مثبتی ایجاد شده باشد، حتی اگر این اثر به میزان ۱ درصد زیبایی چهره فرد را افزوده باشد و در کنارش سلامت راه تنفسی بینی به علت شکستگی بینی حفظ شده باشد، عمل زیبایی بینی را می‌توان عملی موفق تلقی کرد.

از دیگر نشانه های عمل بینی موفق اینست که در عمل بینی ضمن رفع اشکالات بینی ، عملکرد بینی در حین عمل حفظ شود و بعد از عمل زیبایی بینی مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد نگردد و شکل و فرم بینی بعد از عمل زیباتر و تناسب آن با اجزای صورت حفظ شود به گونه ای که بینی عمل شده بینی عروسکی نباشد و توجه افراد را به خود جلب نکند .

اگر عمل بینی، چهره‌ای بسیار زیبا و بینی عروسکی با مشکلات تنفسی ایجاد کند، این عمل بینی عروسکی کاملا ناموفق است. امروزه خیلی از افراد متقاضی عمل زیبایی بینی بدنبال تغییرات خیلی شدید در بینی خود هستند. به عنوان مثال آنها تقاضای بینی با پشت خیلی تراش خورده را دارند و یا افراد خواستار بینی سرسره ای و سربالا که به آن اصطلاحا بینی عروسکی گفته می شود هستند، این موارد امکان پذیر است اما در حال حاضر و در آینده جراحی بینی سرسره ای چندان معقول نخواهد بود و بهتر است که عمل بینی به گونه ای باشد که بینی پس از عمل زیبایی طبیعی جلوه کند .

توصیه می شود که افراد برای جراحی بینی عروسکی اصرار نداشته باشند زیرا از نظر زیبایی‌شناختی قوس‌دار شدن بینی اصلا زیبا نیست.البته می توان در عمل بینی تغییرات را به گونه ای طراحی کرد که بینی فانتزی تر و فرم دارتر به نظر برسد و جلوه توجه بیشتری داشته باشد اما با حفظ عملکرد طبیعی بینی.

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از رایج‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی در دنیای امروز می‌باشد، اما بسیاری از بیماران از عوارض بالقوه و خطرات مربوط به ایجاد ظاهر ناخوشایند برای خود پس از درمان نگران می‌باشند. برای این افراد عمل بینی بدون جراحی می‌تواند یک روش بی‌خطر و غیر تهاجمی جایگزین برای رینوپلاستی سنتی باشد. گاهی اوقات این درمان به عنوان جراحی بینی ۱۵ دقیقه‌ای شناخته می‌شود، زیرا برای انجام آن فقط لازم است از تزریق ژل‌های پر کننده برای تغییر شکل بینی استفاده گردد.جراحی بینی با لیزر نیز یکی از روشهای بدون جراحی موجود برای تغییر شکل بینی است. عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی یا راینوپلاستی) می تواند باعث بهبود ظاهر بینی، اصلاح عملکرد آن، یا هر دوی این موارد شود. عمل جراحی اصلاح عملکرد بینی معمولاً شامل اصلاح ساختار بینی برای بهبود عملکرد تنفس است که بخشی از قیمت عمل بینی و هزینه آن یا تمام مبلغ هزینه عمل زیبایی بینی می تواند مشمول بیمه خدمات درمانی باشد. به هر حال، عمل های جراحی پلاستیک بینی انجام شده برای افزایش زیبایی و بهبود ظاهر معمولاً مشمول بیمه نیستند و هزینه آن باید توسط خود فرد بیمار پرداخت شود.

برای آشنایی با بیشتر عمل بینی عروسکی و پیامد های ناشی از عمل بینی عروسکی روی لینک زیر کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است