عمل ترمیمی بینی و لزوم انجام آن

همیشه بازگشت فرم بینی پس از جراحی زیبایی دلیل برعمل جراحی ناموفق نیست و ممکن است به علل دیگری باشد که چندان ارتباطی با استانداردهای زیبایی ندارد.

عمل جراحی پلاستیک بینی یا راینوپلاستی ممکن است ناموفق باشد که در این صورت پزشک موظف است عمل ترمیمی برای رفع آن نقص انجام دهد این نقص ممکن است شامل اختلال تنفسی و یا اختلال در ظاهر باشد.

ممکن است بیمار احساس کند که دلیل نارضایتی او از نتیجه عمل در اثر رعایت نکردن استانداردهای زیبایی در عمل جراحی است در حالی که همیشه این اتفاق نمی‌افتد و معمولا در بیشتر موارد نارضایتی بیماران به دلایلی جز ناکارآمدی پزشک مربوط می‌شود.

گاهی ممکن است بیمار از نتیجه عمل خود ناراضی باشد و دلیل نارضایتی آنها این است که اندازه و ظاهر بینی را نپسندیده‌اند ولی شرایط عمل با توجه به استانداردهای راینوپلاستی و اندازه صورت کاملا مناسب بوده است.

عمل جراحی بینی باعث بهبود و یا تشدید علائم حساسیت بینی نمی‌شود و مبتلایان به آلرژی بینی هم می‌توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند اما لازم است این افراد از قبل از عمل تا مدتی بعد ازعمل تحت درمان با داروهای ضد حساسیت قرار گیرند. گاهی آلرژی باعث تورم استخوان‌های بینی نیز می‌شود که تاثیر مستقیمی در شکل بینی دارد.

برخی بیماری های زمینه ای نیز ممکن است در نتیجه عمل راینوپلاستی تاثیر داشته باشد و لازم است افراد برای ارزیابی عمل جراحی خود این شرایط را در نظر بگیرند و بعد نسبت به جراحی مجدد و ترمیمی تصمیم گیری کنند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است