عمل ترمیمی (ثانویه) بینی

اولین اعمال جراحی ترمیمی بر روی بینی حدود ۵۰ سال قبل از میلاد مسیح در هندوستان انجام می گرفت که به صورت بازسازی بینی منهدم شده بود ، در آن سالها بریدن اعضای بدن یک نوع مجازات به حساب می آمد و بخصوص بریدن بینی متداول بود به همین جهت بازسازی بینی ضرورت پیدا می کرد . این عمل ساختن مجدد بینی منهدم شده در اوائل قرن نوزدهم در اروپا متداول شد. پس بنابراین جراحی ترمیمی، جراحی است که برای برطرف کردن معایب جزئی بینی که ممکن است حاصل جراحی قبلی باشند به کارز می رود. اما اگر که تصمیم به انجام جراحی ترمیمی دارید موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

هیچ جراح زیبائی بینی را خلق نمی کند بلکه بینی موجود را اصلاح کرده و عیوب آن را برطرف می نماید و تمامی هنر جراح در این است که این عیوب را اولاً درست تشخیص داده و ثانیاً این عیوب را به درستی برطرف نماید . بنابراین نتایج حاصله در دستان یک جراح به خصوص ، هرگز یکسان نخواهد بود با این دلیل ساده که هیچ دو بینی قبل از عمل مانند هم نیستند و بینی مانند اثر انگشتان در افراد مختلف کاملاً متفاوت می باشند . بر این اساس هرگز از جراح خود نخواهید که بینی شما را مانند بینی شخص دیگری که در نظر دارید عمل نماید و طبیعتاً از آوردن عکس و مدل نشان دادن آن به جراح خود، خودداری نمائید تا بعد از عمل به دلیل مشکلات احتمالی که برای شما پیش می آید مجبور به انجام عمل ترمیمی (ثانویه) نشوید.
اینکه بخواهید جراح نتیجه عمل جراحی شمارا به صورت تصویر کامپیوتری به شما ارائه دهد خواسته غیر معقولی نیست ولی توجه داشته باشید رایانه با نرم افزار از پیش تعیین شده ای که دارد تغییرات را روی یک عکس دو بعدی که زنده هم نیست انجام داده ولی جراح عملاً روی بینی کار می کند که چند بعدی بوده و زنده هم هست و به تمامی اعمال جراح واکنش شدید و طولانی نشان می دهد بنابراین تصویر کامپیوتری نمی تواند به طور دقیق نتیجه عمل جراحی را در معرض دید شما قرار دهد .
شما می توانید در مورد اینکه بیشتر بینی طبیعی و یا فانتزی تری می پسندید و یا میل دارید بینی شما سر بالا باشد و یا نباشد یا قوس کمتر و یا بیشتری داشته باشد با جراح خود صحبت کنید ولی هرگز وارد جزئیات تکنیکی نشوید و اینکار را به عهده جراح خود که در این مورد تعلیم دیده و سالها تجربه دارد بگذارید و بدانید که نتیجه عمل شما در درجه اول بستگی به نوع بینی شما قبل از عمل و در درجه بعدی به مهارت و دانش و تجربه پزشک شما دارد و از پزشک خود خواسته های غیر معقولی نداشته باشید که بعد از عمل، نیاز به عمل ثاویه پیدا کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است