عمل ترمیمی (روتوش) بینی

بعضی بینی ها بعد از عمل جراحی دچار ایراداتی می شوند که معمولاً به دو صورت است، گاهی اوقات اشکالات بسیار بسیار جزئی هستند که زمان جراحی بسیار کوتاه تر از زمان جراحی اولیه است. زمانی هم هست که بینی جراحی شده از شکل ابتدایی اش بدتر شده است و این عمل مشکل تر از عمل اول است. زیرا در اینجا جراح با بافتی مواجه است که قسمتهای زیادی از آن برداشته شده است و حالا باید از یک منبع دیگر غضروف و یا استخوان تهیه شود تا بتواند رفع کمبود کند. معمولاً بیشتر مشکلاتی که در جراحی بینی به وجود می آید، به خاطر بیش از حد برداشتن بافت است.

دستکاری و انجام یکسری کار های جزیی بعد از عمل اصلی را روتوش بینی می گویند . ولی روتوش بینی با عمل جراحی مجدد تفاوت دارد. در صورتیکه بینی بعد از عمل دچار مشکلات عمده از جمله اشکال درعملکرد تنفسی باشد بیمار نیاز به جراحی مجدد دارد واین مساله بسیار مهم تلقی می شود . زیرا در اعمال جراحی مجدد بینی ، عضو عمل شده یک مقدار از پتانسیل های خود را برای اصلاح ازدست داده و در اکثر اوقات ما مجبوریم آن مواد را برای بازسازی از سایر قسمت های بدن تامین کنیم . بنابراین ممکن است دامنه عمل جراحی مجدد از دامنه عمل جراحی اول وسیع تر باشد .

به عللی از جمله ساختمان ظریف ،پیچیده و متحرک بینی و تأثیر آن از فشارهای تنفسی بینی ، حتی در دست های بهترین جراحان زیبایی دنیا بین ۱۰ الی ۱۵ درصد موارد ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی یا روتوش برای اصلاح عوارض جزئی باقیمانده پس از عمل جراحی اول باشد و این مسئله نشانه ضعف تکنیک جراح نمی باشد. بسیار مهم است که افراد قبل از عمل جراحی بینی به این امر واقف باشند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است