عمل ثانویه (مجدد) بینی

بر اساس متون معتبر علمی، ده درصد از بیمارانی که تحت عمل رینو پلاستی قرار می گیرند نیاز به یک عمل اصلاحی دوم خواهند داشت، در کسانی که سابقه انحراف شدید یا شکستگی بینی دارند احتمال نیاز به این عمل دوم بیشتر است. البته اهمیت موضوع به حدی نیست که باعث ایجاد اضطراب در عمل شود.

عمل ثانویه به تشخیص و صلاحدید  خود جراح پلاستیک و زیبایی، صورت می گیرد. بهتر است عمل ثانویه نزد همان جراح قبلی صورت گیرد.

عمل ثانویه از عمل اول برای پزشک به مراتب دشوارتر خواهد بود. زیرا در صورتی که جراحی زیبایی بینی سخت ترین نوع جراحی در رینوپلاسی زیبایی باشد، پس مطمئناً جراحی ثانویه بینی به مراتب دشوارتر خواهد بود. و بایستی زمان کافی از عمل اولیه سپری شده باشد و بینی به شکل نهایی رسیده باشد. در تشخیص انجام عمل ثانویه بایستی دقت کافی صورت گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

علی رغم اینکه بیمار نیازمند به جراحی زیبایی اصلاحی (بازنگری) ترجیح می دهد تا این جراحی توسط پزشک اولیه صورت پذیرد، در صورت وجود نارضایتی از نتیجه، احتمال قبول جراحی سوم توسط پزشک اولیه از سوی بیمار بسیار کمتر می باشد. این امر پزشک را ملزم می کند تا در طول جراحی اصلاحی (بازنگری) تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ایجاد نارضایتی و شکایت از سوی بیمار ارائه دهد.

در جراحی ثانویه، بیمار نیازمند مهارت و صبوری بیشتری از بیمارانی می باشد که برای اولین بار مورد جراحی قرار می گیرند. بیماران در این جراحی ها نسبت به جراحی اولیه خود عموما ناراضی، شکاک و نیازمند به اطمینان بیشتری هستند. جراحی ثانویه عموماً پیچیده تر از جراحی اولیه می باشد. البته این امری قطعی نیست. آگاهی از موارد نارضایتی بیمار مهم هستند، ولی می بایست همیشه در نظر داشت که نباید در رابطه با پزشک اولیه قضاوت نمود. نتایج نا خواسته و یا عدم رضایت از نتایج بخشی همیشگی از جراحی زیبایی می باشند. بینی بخشی حساس از آناتومی بدن است. بر خلاف جراحی زیبایی سینه اختلاف ۱ میلیمتری در بینی براحتی قابل تشخیص بوده و مورد اعتراض قرار می گیرد. حتی بهترین جراحان زیبایی در جهان نیز ملزم به کنار آمدن با این حقایق می باشند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است