عمل جراحی باز و بسته بینی

یکی از سخت ترین جراحی های زیبایی از نظر جراحان پلاستیک، عمل جراحی بینی می باشد.
بینی عضوی کوچک در بدن انسان است اما مهم‌ترین وظیفه آن تأمین هوا یا اکسیژن برای بدن است. اگر که جراحی بینی به خوبی انجام نگردد می‌تواند تأثیر ناگوار در زندگی فرد داشته باشد. از طرفی جراحی که از تبحر و تجربه کافی برخوردار باشد می‌تواند به همراه تیم خود به خوبی از پس مشکلات احتمالی زمان جراحی برآید. پس انتخاب یک جراح بینی مجرب و متخصص مهم‌ ترین کاری است که متفاضی جراحی باید انجام دهد. مهم‌ترین ویژگی یک جراح بینی خوب تخصص و تجربه بالای وی است.

به دلیل دشواری این عمل جراحی، جراح بینی برای انجام آن، نیاز به درجه بالایی از مهارت همراه با قضاوت و توانایی های هنری دارد. جراحان پلاستیک جوان معمولا در پایان آموزش هایشان ، تجربه کافی برای انجام عمل جراحی بینی ندارند و این یکی از دلایل اصلی آن ها برای جراحی بینی به روش باز است. روش جراحی بینی باز ، که با ایجاد یک برش در امتداد پایه بینی و بلند کردن پوست استخوانی و ساختار غضروفی بینی انجام می شود، تجسم بهتری از ساختار بینی به پزشک می دهد و موجب آموزش بهتر پزشکان جوان در عمل جراحی بینیمی شود. اشکالاتی در روش جراحی باز وجود دارد، از جمله موجب ایجاد زخم و تولید اسکار بیشتر شده و نیاز به استفاده از غضروف های اضافی در ساختارهای زیرین بینی به منظور از بین بردن اختلالات دارد.

جراحان پلاستیک متبحر که کاملا با حرفه خود آشنا هستند ، عمل جراحی بینی را با روش بسته انجام می دهند، که این گونه عمل با ایجاد یک برش کوچک در بینی و ایجاد تغییر در ظاهر و فرم بینی از طریق همان برش کوچک، انجام می شود. این امر، جراحی بینی بسته را روشی بسیار مطلوب تر می کند. همچنین در این نوع عمل بیماران تحت عمل بینی، بسیار سریع تر بهبود پیدا می کنند، تورم به طور قابل توجهی کمتر است ، و نتیجه نهایی اغلب قابل پیش بینی تر است.

به منظور انجام عمل جراحی بینی، پزشک جراح باید دارای مهارت و تجربه کافی باشد که آموزش و تجربه در این زمینه سال ها و سال ها طول می کشد. اگر این جراحی به درستی انجام شود، جراحی بینی می تواند بسیار بهتر و مقبول تر شود و با تغییر شکل مطلوب بینی موجب تغییر برخی دیگر از اجزای صورت مانند چشم و لب و زیباتر نمایان شدن آن ها شده و در نتیجه باعث تغییر زندگی یک فرد شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است