عمل جراحی بینی (روش بسته)

در روش بسته که شایع ترین روش عمل جراحی بینی است برش های لازم برای عمل جراحی از طریق سوراخهای بینی بر روی مخاط داخلی بین غضروف و استخوان ها انجام شده و با ایجاد یک تونل مناسب ، جراحی از این مسیر انجام می شود.
سپس در پایان با بستن محل برش ها بدون اینکه نیاز به بریدن و یا بخیه بر روی پوست بینی باشد عمل خاتمه می یابد . در طی عمل جراحی بینی بنابر نیاز ممکن است «قوز» یا برجستگی بینی که شامل غضروف های جانبی و پشت بینی و استخوان بینی است برداشته شود ، سپس با جمع کردن دو طرف استخوان ها ، بینی بیمار از طرفین جمع و کوچکتر می شود .
پس از این مرحله در ناحیه نوک بینی و بر اساس تکنیک مورد نظر جراح غضروف های این منطقه خارج و بعد از اصلاح و حذف قسمت های برجسته و اضافی و ایجاد یک شکل جدید در محل مناسب تثبیت می شود . و چنانچه بیمار دارای مشکلات داخلی بینی نظِیر انحراف تیغه بینی یا پولیپ بینی باشد موارد فوق همزمان با این عمل جراحی برطرف خواهد شد . همچنین در صورتیکه بیمار نیاز به کوچک کردن پره های بینی و یا سوراخ بینی داشته باشد نسبت به این امر اقدام لازم صورت می گیرد. سپس در پایان عمل تمامی بخش های بینی در کنار همدیگر قرار گرفته تناسب جدید بینی با صورت کنترل می شود و سرانجام با گذاشتن نوار آغشته به پماد آنتی بیوتیک داخل بینی پانسمان می شود و به وسیله چسب پوست بینی بر روی ساختمان جدید بینی شکل داده می شود و به وسیله گچ گیری و یا استفاده از محافظ های پلاستیکی و فلزی ، قالب های مورد نظر برای بینی ایجاد می شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است