عمل جراحی بینی های گوشتی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی 

در نژاد ایرانی، معمولا افراد بینی بزرگی دارند، از این رو اولین خواسته فردی که عمل می‌کند، کوچک‌تر شدن بینی است. البته این موضوع سال‌های گذشته نسبت به حال صحت بیشتری داشت به طوری که افراد فرم‌های عروسکی و فانتزی را بیشتر می‌پسندیدند. خوشبختانه اکنون افراد بیشتر مدل‌های طبیعی و شیک را می‌پسندند ولی درصدی از همین افراد از روی ناآگاهی از عمل جراحی، پس از عمل رضایت خود را از دست می‌دهند، این دسته معمولا تحت تاثیر نظر دوستان خود قرار گرفته و می‌گویند بینی کوچک تری می‌خواهند و دوباره تصمیم به جراحی دیگری می‌گیرند. متاسفانه گاه دیدگاه جامعه تعیین‌کننده مدل بینی و رضایتمندی افراد است. فردی که تحت تاثیر افکار دیگران در جامعه اقدام به انجام این گونه اعمال می‌کند، به طور قطع نتیجه مثبتی از عمل خود نخواهد گرفت.  مدت‌ها بینی ایده‌آل افراد در کشور، بینی فانتزی عروسکی بود. بینی عروسکی کوچک، سربالا و دارای قوس است. اگرچه فرم فانتزی بینی شیک و زیباست، اما برای تمام افراد توصیه نمی‌شود. فردی که بینی خیلی بزرگی دارد نباید توقع داشته باشد جراح، بینی فانتزی و کوچکی برای او درست کند زیرا سایز بینی را تا حد کمی می‌توان کوچک کرد و نمی‌توان به یکباره سایز بینی را نصف کرد؛ چرا که بینی عملکرد قبلی خود را از دست می‌دهد. بخصوص در بینی‌های گوشتی که رزرو تنفسی بینی پایین است با کاهش زیاد حجم، عملکرد تنفسی دچار اختلال می‌شود به طوری که صدای تنفس فرد شنیده می‌شود، در حالی که تنفس منظم و طبیعی صدادار نیست

 بینی های گوشتی :

به چه بینی هایی گوشتی و به چه بینی هایی استخوانی گفته می شود ؟ بینی گوشتی تنها اصطلاحی است که بعضی مراجعه کنندگان به کار می برند و به بینی هایی اطلاق می شود که دارای پوستی قطور و قسمت پایینی ( قسمت نرم ) اعظمی باشد ، به عبارت دیگر ، بینی درای یک سوم قسمت نرم باشد .

از عواملی که باعث بزرگ شدن یک سوم پایینی بینی می شود ، می توان به موارد زیر اشاره کرد : قطور بودن پوست ، عضلانی بودن بافت همبندی در زیر پوست و دارای غضروف های قطور و بزرگی در قسمت پایینی و کناره های بینی ، که از میان عوامل گفت شده ، موردی که شکل دهی بینی را بیش از دیگر مورد ها تحت تاثیر قرار می دهد ، دارای پوست قطور بودن است .

در موارد دیگر ، مراجعه کنندگان از اصطلاح بینی استخوانی را برای بینی هایی که دارای دو سوم بالایی بینی بزرگتری برخور دارند ، به کار می برند ، این بینی ها معمولا دارای قوز است . عناصر و عوامل دخیل در این موضوع به شرح زیر هستند : استخوان های بینی ، غضروف ها در قسمت بالایی بینی و در کناره های آن ، غضروف های کناره ی جلویی در قسمت تیغه بینی.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است