عمل جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی عبارت است  از تغییر شکل بینی جهت زیباتر کردن شکل بینی . غالباً اولین سوال در مورد عمل جراحی بینی ،  شکل بینی  است که می توان بعد از عمل جراحی بینی به وجود آورد . در همین مورد دو مکتب وجود دارد :

۱- مکتب طبیعی گرا:

بدین معنا که اجزاء بینی هنگام  عمل جراحی بینی   براساس سایر اجزاء صورت هماهنگ می گردد ، البته به شرطی که سایر اجزاء در حد طبیعی باشند ، بدان معنا که مثلاً طول بینی در هر فرد برابر فاصله لب تا چانه است زاویه بین لب و بینی در یک در یک حد فاصل ۱۱۰-۱۰۰ قرار می گیرد و نیز زاویه پشت بینی و خط عمود در پسرها ۳۶ و در دخترها ۳۴ درجه محاسبه می گردد.

در ناحیه پره های بینی ، قانون آن است که خطی که از قسمت داخل چشم به پایین عمود می گردد باید مماس بر پره ها باشد و یا شروع ریشه بینی در محاذات چین پلک فوقانی واقع می گردد.ارتفاع بینی (فاصله نوک بینی تا صورت) بایستی حدود ۵۵-۶۰ درصد طول بینی ایده آل بازسازی گردد.در این موارد بینی زیبا است اما غالباًعملی و عمل شده به نظر نمی رسد .

۲- مکتب دوم براساس سلیقه فرد:

این سلیقه می تواند سلیقه  پزشک جراح و یا مراجعه کننده باشد در این نوع غالباً تقاضاها به صورت اسامی همانند فرانسوی ، آلمانی ، اسپرانتو ، باربی و عروسکی ذکر می شود که البته این اسامی جهت ارتباط بیشتر فرد متقاضی و پزشک جراح ابداع شده و پایه و اساس علمی ندارد و به همین ترتیب می توان اسامی مختلفی بر آن نهاد.

تاثیر جراحی بینی بر روی تنفس :

اگر فردی دچار آلرژی (حساسیت فصلی ) باشد عمل جراحی بینی  باعث میگردد که این امر تا حدودی در ماههای اول تشدید هم شود و مسلماً در نهایت هم تاثیر بهبودی در این موارد نخواهیم داشت و به عبارت دیگر در این موارد تنفس بعد از عمل جراحی بینی اگر بدتر از قبل نباشد بهتر نخواهد بود.

عمل  همزمان انحراف داخل بینی وعمل زیبایی بینی :

امروزه اعتقاد آن است که حتماً  عمل انحراف بینی و عمل زیبایی بینی بهتر است همزمان انجام گردد چرا که هنگام عمل جراحی بینی  وقتی اسکلت بینی را  کاملاً  نمایان می کنیم  بهترین  زمان جهت ترمیم تیغه بینی است و ضمن آنکه بسیاری افراد دارای انحراف مختصر تیغه بینی هستند که در حالت عادی علامت دار نیست اما بعد از عمل جراحی بینی به جهت آن که سایز بینی کوچک می شود همین انحراف ها می تواند باعث اختلال تنفسی بینی گردد و لذا توصیه آن است که حین جراحی زیبایی بینی این انحرافات را همان موقع اصلاح نمود.

تاثیر شکل قبلی بینی بر روی شکل نهایی بینی بعد از عمل جراحی بینی :

مطمئناً جنس و ضخامت پوست ، فرم غضروفها و نیز فرم استخوان بینی بر روی نتیجه نهایی عمل جراحی بینی تاثیر گذار خواهد بود که از بین آنها مهمترین عامل ضخامت پوست ناحیه نوک بینی است. به عنوان مثال ساده اگر شما پارچه نازکی را  روی یک ظرف بلور قرار دهید سریعاًشکل بلور زیرین را به خوبی نمایان می سازد ، اما اگر همین امر را با یک پارچه پشمی انجام دهید اسکلت زیرین نمودی نخواهد داشت . پوست نازک و کلفت نوک بینی دقیقاً همین مثال را تداعی میکند .

برای مطالعه "مدت زمان عمل جراحی رینوپلاستی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است