عمل جراحی زیبایی بینی و معاینه بینی

nose-implant-surgery

جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی به شمار می رود، که این امر قطعا به علت نقش مهمی است که بینی در زیبایی چهره انسان دارد. شخص می خواهد با جراحی بینی خود به زیبا سازی دلخواه در چهره برسد. این خواسته کاملا طبیعی بوده و لذا نکته مهم در اینجا اخذ نتیجه و رضایتمندی بیمار بعد از عمل بینی است و اما میزان رضایتمندی بیمار درصد بسیاری بستگی به چگونگی خواست او نیز دارد. طبیعی است که هر چه خواست بیمار منطقی تر و با واقعیات منطبق تر باشد قطعا میزان رضایتمندی وی از عمل بالاتر است.

بینی زیبا چگونه است؟

اما خواست معقول برای کسب زیبایی چه می تواند باشد؟ این امر به دو اصل برمیگردد: یکی درک شخص از تعریف زیبایی و دیگری میزان توانی که چگونگی اسکلت و نسج بینی و صورت بیماربرای تغییرات مورد نظروی را دارد. بطوریکه که حاصل بهترین کار جراح بینی بتواند به این تعریف نزدیک شود. بنابراین جراح بینی در قدم اول به ارزیابی خواسته های بیمار و انتظارات او از عمل خود و هدایت آن می پردازد.

معیارهای زیبایی، براساس تعریف هایی در دنیا بیان شده است و فردی که برای جراحی بینی اقدام می کند لازم است که ابتدا به هماهنگی زیبایی بینی و صورت خود توجه کند و باید به نسبت های ایده آل صورت، در نمای قدامی و نمای لترال توجه نمود.

بررسی و معاینه بینی بیمار قبل از عمل زیبایی بینی

بررسی بینی بیمار و پیدا کردن ناهنجاری های های آن اولین گام مهم در جراحی زیبایی بینی است. این ناهنجاری ها در واقع عبارت از به هم خوردن هماهنگی اجزاء بینی نسبت به یکدیگر و نیز هماهنگی کل بینی نسبت به اجزاء صورت می باشد . در ارزیابی اجزاء ساختمانی بینی باید به اصول زیبایی با هدف ایجاد هماهنگی در تعیین جایگاه مناسب هر کدام از این اجزاء آگاهی کامل داشته باشیم. مثلا بدانیم سوراخ ها نسبت به آنچه باید باشند بزرگترهستند. یا پره ها ی بینی باید کوچکتر شوند تاهماهنگی برقرار شود. یاجلو زدگی نوک بینی باید کم شود تا هماهنگی برقرار شود و یا در ارتباط با کل صورت بینی به نسبت بزرگتر است. یا اینکه جلو و عفب بودن فک ها بررسی شوند. مثلا اگر فک بالا رشد نکرده و عقب باشد اگر بینی درست عمل شده باشد باز هم زیبایی به علت عقب بودن فک کامل برقرار نشده و شخص علیرغم اینکه بینی اش بدون عیب شده ولی رضایت کامل از عمل خود حاصل نمیکند.

منبع: تیراژ ۲۴

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است