عمل قوز بینی

در عمل قوز بینی باید توجه کرد که شاید فرد مراجعه کننده و متقاضی عمل قوز بینی در نگاه اول چنین به نظر برسد که بینی او قوزدار است. یک دختر نوجوان متقاضی عمل قوز بینی، اصول آنالیز چهره را نمی داند. پس می آید و می گوید بینی من قوز دارد و این قوز را بردار. او از من زیبایی می خواهد ولی به این زبان می گوید که قوز را بردار چون فکر می کند با این کار بینی اش زیبا می شود. حالا آیا جراح زیبایی بینی باید به حرف این دختر خانم گوش بدهد و قوز بینی را بردارد؟ جراح زیبایی بینی که آنالیز چهره را بلد می باشد هدف را می گذارد بر زیبا کردن چهره و بینی، نه الزاما برداشتن قوز . جراح زیبایی باید این نقاط کمبود را در عمل بینی برای بیمار تقویت کند. بیماران بسیاری هستند که در عمل  قوز بینی کاذب را برداشته اند. بینی صاف شده ولی بیمار می گوید صورتم زشت شده، حالت چشم هایم عوض شده و… این تغییر حالت چهره به دلیل این است که به جای تبعیت از قواعد آنالیز زیبایی چهره در عمل زیبایی بینی ، کار دیگری انجام شده است.

جراح باید وقت و حوصله به خرج دهد و با توضیح ساده آنالیز چهره بیمار را توجیه کند که مشکل برجستگی پشت بینی نیست بلکه افتادگی نوک و گودی ریشه بینی است. بدین ترتیب اغلب افراد متوجه شده و شرایط را می پذیرند، ولی این که صرفا به گفته بیمار توجه کنیم صحیح نیست، چون ممکن است توقعات بیمار متقاضی عمل رفع قوز بینی غیرعلمی و مخالف اصول زیبایی باشد. عمل بینی و جراحی بینی استخوانی سلیقه ای نیست. کسی نمی تواند بگوید من می خواهم بینی ام دقیقا اینطوری یا آنطوری بشود. بهترین حالت برای هر بینی فقط یک حالت است نه چند حالت. این یک حالت، براساس نتایج آنالیز زیبایی صورت، امکانات بافت بینی و حفظ راه تنفسی بینی به دست می آید که در تمام دنیا اصولی ثابت و مشخص دارد.

قوزهای ترکیبی بینی

اگر قوز بینی ترکیبی از حقیقی و کاذب باشد قبل از این که بخواهیم در عمل بینی چیزی از قوز بینی را برداریم ابتدا موقعیت ریشه (قسمت بالای) بینی و قاعده (یا نوک) بینی را اصلاح می کنیم. یعنی با پیوند قاعده(نوک) بینی را جلو آورده و گودی ریشه بینی را هم پر می کنیم و بعد اگر قوز بینی باقی مانده بود آن وقت بخش باقیمانده را برمی داریم. مزیت این کار این است که بافت کمتری برداشته شده و بینی فرم طبیعی تری به خود می گیرد. در نتیجه شکل بینی در تناسب با صورت زیباتر به نظر رسیده و تنفس بیمار هم بهتر می شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است