عمل لوزه‌ها و مراقبت های بعد ازعمل

برای انجام عمل جراحی لوزه ها روش‌های مختلفی وجود دارد که از شایع‌ترین آنها می توان به استفاده از جراحی معمول لوزه ها،استفاده از لیزر و امواج رادیویی جهت درمان بیماری های لوزه اشاره نمود.

 باید توجه نمود که لیزر به عنوان یک ابزار جراحی در عمل لوزه ها به کار می‌رود و استفاده از آن به این معنی نیست که شخص بدون انجام عمل جراحی لوزه مورد معالجه قرار می‌گیرد. استفاده از لیزر به پزشک این امکان را می دهد که با دقت بالاتری محل مورد نظر در عمل لوزه ها را برش بدهد و علاوه بر آن محلی که توسط لیزر برش داده می شود، کمتر دچار خونریزی می شود.

امروزه عمل جراحی لوزه‌ها با بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

در اکثر موارد در عمل جراحی ،لوزه‌ها به‌طور کامل خارج می‌شوند. در بیمارانی که تومور دارند خارج کردن همان لوزه کافی است. برخی پزشکان با استفاده از ابزارهایی همچوت لیزر اقدام به خارج نمودن قسمتی از لوزه را می‌نمایند.

احتمال عود مجدد لوزه ها؟

در مواردی که لوزه‌های اصلی برداشته می‌شوند احتمال عود مجدد لوزه ها بسیار پایین می‌باشد . در مواردی که لوزه سوم مورد عمل قرار می‌گیرد به دلیل اینکه این لوزه برداشته نمی‌شود و تنها مورد تراشیدن قرار می‌گیرد احتمال رشد مجدد لوزه سوم وجود دارد.

مراقبت های بعداز عمل لوزه ها

-  استفاده از خوراکی‌های نرم و سرد بعداز عمل لوزه ها

- بعد از عمل لوزه ها از مصرف غذاهای تند، شور و ترش اجتناب شود.

-  داروهای تجویز شده (مسکن و گاهی آنتی بیوتیک) طبق دستور پزشک بعد از عمل لوزه ها مصرف شود.

-  شستشو و غرغره حلق با سرم‌های استریل بعداز عمل لوزه ها

-  گزارش هر گونه مورد غیر طبیعی مثل تب بالای ۵/۳۸ درجه و یا خونریزی بعداز عمل لوزه ها (مواردی همچون تب پایین، درد گلو وگوش، بوی بد دهان، تغییر موقت صدا و مشاهده پرده خاکستری در محل عمل در روزهای اولیه پس از جراحی لوزه ها طبیعی است)

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است