فرم بینی

فرم بینی و شکل بینی و اندازه بینی جزء مهم ترین اعضای چهره و زیبایی صورت میباشد و تغییر مقدار و مختصر در شکل و فرم بینی در عمل زیبایی  بینی و به خصوص درجراحی پلاستیک میتواند تاثیر به سزایی در ظاهر و چهره او بگذارد. عمل  بینی به صورت تخصصی میتواند اختلالات تنفسی را به نوع بسیار خاصی بهبود ببخشد و اشکالات ناشی از ساختمان بینی را بر طرف کند.پس میتوان نتیجه گرفت که عمل بینی میتواند سهم بسزایی در زیبایی فرم بینی و چهره افراد بگذارد.

جراحی پلاستیک بینی برای زیباترکردن فرم بینی و ایجاد تعادل بین آن ها و برطرف کردن اشکالات تنفسی و ساختمان بینی و اجزاء دیگر صورت می باشدهرچند اغلب این مشکلات از عوامل ارثی به وجود می آید و یا بر اثر حوادث چنین مواردی پیش می آید.معمولا برای حل این موارد و مشکلات عمل جراحی پلاستیک بینی تنها و بهترین راه حل را در پیش روی ما قرار میدهد.

جراحی زیبایی بینی با بهبودی وضعیت تنفس میتواند راه گشای مهمی در حل مشکل تنفسی وزیباتر کردن فرم بینی باشد.

عملکرد فونکسیون و فرم بینی

بینی یکی از مهمترین اجزای چهره بوده و شکل و هماهنگ بودن فرم بینی با سایر اجزای صورت تاثیر بسزایی را در زیبایی فرد ایفا می کند ولی مهمتر از تاثیر بینی در قیافه ظاهری، فونکسیون (عملکرد) بینی است. این عضو به عنوان بخش مهمی از راه هوایی در مرطوب و گرم کردن هوای استنشاقی و نیز فراهم کردن مقدار هوای تنفسی نقشی بسیار حیاتی ایفا می کند. در سالهای اخیر نقش مهم بخشهایی از بینی که ایجاد تغییرات در آنها منجر به تضعیف فونکسیون بینی میشود مشخص تر شده و با پرهیز از اینگونه تغییرات، هم از نظر زیبایی فرم بینی و هم از نظر کارکرد بینی نتایج بهتری گرفته می شود.

انحراف تیغه بینی و فرم بینی

در افرادی که از نظر شکل ظاهری و فرم بینی مشکل دارند، تیغه میانی بینی ممکن است به یک یا هر دو طرف انحراف پیدا کند. اگر این انحراف شدید باشد، میتواند باعث گرفتگی بینی فرد شود. در پاره ای موارد، انحراف تیغه بینی ضعیف یا متوسط بوده و فاقد هرگونه علائم بالینی است. در چنین مواردی که مشکل فرم بینی همراه با انحراف تیغه بینی است برای اصلاح شکل و فرم بینی ، تیغه میانی بینی هم باید اصلاح شود؛ در غیر این صورت شکل ظاهری و فرم بینی اصلاح نخواهد شد.

جراحی زیبایی بینی

در جراحی زیبایی بینی که برای بهبود فرم بینی انجام می شود، بخشهای خاصی از بینی (استخوان، غضروف یا هردو) تغییر داده میشود تا هماهنگی بیشتر آن با سایر اجزای صورت برقرار شود. برای این کار می توان از برشهای جراحی بسیار کوچکی در داخل بینی استفاده کرد (رینوپلاستی بسته) یا اینکه علاوه بر برشهای فوق، از برش کوچکی در دیواره بین سوراخهای بینی (کلوملا) استفاده کرد (رینوپلاستی باز) که در این صورت اجزای داخل بینی با دقت و جزئیات بیشتری قابل بررسی و تغییر است.

برای مطالعه " بینی زیبا " روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است