قبل و بعد جراحی بینی

بیماران باید به سنی رسیده باشند که رشد صورت آنها کامل شده باشد.

سیگاری ها باید سیگار را ۲ هفته قبل از جراحی بینی ترک کنند.

بیماران باید از نظر جسمی سالم باشند.

بیماران باید توقعات واقعی درباره ظاهر خود بعد از جراحی بینی داشته باشند.

مسائلی که باید قبل از جراحی زیبایی بینی مد نظر باشد:

مهم است تمام اطلاعات مربوط به رینوپلاستی قبلی، جراحی بینی یا آسیب دیدگی بینی را اطلاع دهید. وجود این عوامل باعث می شود رینوپلاستی با چالش های بیشتری روبرو شود. امید این است که تغییر مورد نظر شما ایجاد شود. تلاش کنید یک یا دو مورد را که می خواهید در مورد بینی خود تغییر کند، قبل از جراحی بینی لیست کنید و با پزشک خود در میان بگذارید پزشک نیز در مورد یافته ها با شما صحبت می کند و تغیرات لازم در حین عمل رینوپلاستی را با شما در میان بگذارد. پزشک عکس های کامپیوتری که نشان دهنده بینی شما پس از عمل بینی می باشد، قبل از جراحی بینی برای شما فراهم می کند. مهم است به این مساله قبل از جراحی بینی توجه کنید که عکس برداری کامپیوتری نشان دهنده تقریبی ان چیزی می باشد که با جراحی ایجاد می شود و نباید به عنوان تضمین یا گارانتی نتایج پس از عمل در نظر گرفته شود.

نقاهت بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی وقتی در خانه هستید باید آرام باشید و از صدمه دیدن بینی خود جلوگیری کنید. می توانید فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون و مطالعه را انجام دهید. بعد از جراحی بینی حس می کنید بینی شما کاملا گرفته است و بیشتر بیماران در هفته اول از طریق دهان نفس می کشند. درد اندک تا متوسط است. داروی ضد درد نیز تجویز می شود که ممکن است در این زمان استفاده شود.

ممکن است ۱ یا ۲ هفته اول بعد از جراحی بینی در اطراف چشم خود کبودی داشته باشید. اکثر بیماران طی ۷-۱۰ روز به سر کار برمی گردند. می توانید ورزش سبک را در ۱-۲ هفته بعد از جراحی بینی شروع کنید. از فعالیت شدید تا ۶-۴ هفته بعد از جراحی بینی خودداری کنید، مخصوصا ورزش هایی که ممکن است به صورت شما ضربه وارد شود (فوتبال، بسکتبال). مهم است تاکید کنیم که بینی در ابتدا متورم به نظر می رسد.

این مساله طبیعی است و ۸-۶ هفته بعد از جراحی بینی طول می کشد تا تورم از بین برود. حتی بعد از این مدت نیز، رفع کامل تورم تقریبا ۱۲ ماه بعد از جراحی بینی یا بیشتر طول می کشد. وقتی تورم کاهش می یابد متوجه می شوید که بینی به تدریج باریکتر و کوچک تر می شود و نوک بینی نیاز به زمان بیشتری دارد. بیماران سریع بعد از جراحی از بینی خودشان خوششان می آید اما ظاهر آنها به آرامی و با گذشت زمان بهبود می یابد تا به فرم نهایی می رسد.

برای مطالعه " مراقبت های بعد از جراحی بینی " روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است