ماستوئید گوش

حفرات ماستوئید گوش

حفرات ماستوئید گوش یا سلول های پستانی، سلول های هوایی هستند که در ضخامت بخش ماستوئیدی استخوان گیج گاهی قرار دارند. ماستوئید در پشت گوش خارجی واقع شده است

عفونت

اگر درمان عفونت ماستوئید گوش حاد یا مزمن با شکست مواجه شود، عفونت می تواند به مناطق دیگر از سر و گردن گسترش یابد ، حتی عفونت ماستوئید گوش خطرات تهدید کننده ای برای زندگی فرد مانند مننژیت، عفونت های ساب دورال، آبسه مغزی، عفونت استخوان پتروس (apicitis پتروس) واقع شده بین گوش داخلی و میانی، عفونت از استخوان تمپورال (استئومیلیت)، فلج صورت به التهاب عصب صورت، و فلج ناشی از فشار مزمن بر روی عصب صورت ایجاد می شود. ترومبوز سینوس سیگموئید می تواند منجر به عفونت و افزایش فشار داخل جمجمه شود، باید با آنتی بیوتیک وریدی و یا درناژ جراحی درمان می شود، و حتی ممکن است نیاز به بستن ورید ژوگولار داخلی در گردن. کاهش شنوایی دائم می تواند عوارض عفونت ماستوئید گوش مزمن.

عوارض عفونت

عفونت ماستوئید گوش از استخوان ماستوئید جمجمه است. این است که معمولا عفونت ماستوئید گوش یک عارضه جدی است که رخ می دهد به دنبال درمان ناکافی عفونت حاد گوش میانی (اوتیت مدیا). شیوع عفونت ماستوئید گوش با ظهور طیف وسیعی از آنتی بیوتیک ها کاهش می یابد.

ﻋﻔﻮﻧﺖ ماستوئید گوش ﺑﮫ دﻟﯿﻞ ﺑﺎﮐﺘﺮی و ﯾﺎ وﯾﺮوس در ﮔﻮش ﻣﯿﺎﻧﯽ ﺑﻮﺟﻮد ﻣﯽ آﯾﺪ.

ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﯿﺸﺘﺮ از ﺑﺰرﮔﺴﺎﻻن دﭼﺎر ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ.

ﻏﺎﻟﺒﺎ ﻋﻔﻮﻧﺖ ماستوئید گوش دردﻧﺎک اﺳﺖ، زﯾﺮا ﮔﻮش ﻣﯿﺎﻧﯽ ﻣﻠﺘﮫﺐ ﻣﯽ ﺷﻮد و ﻣﺎﯾﻌﺎت در ﮔﻮش ﻣﯿﺎﻧﯽ ﺗﺠﻤﻊ ﻣﯽ ﯾﺎﺑﻨﺪ.

ﻋﻼﺋﻢ ﻋﻔﻮﻧﺖ ماستوئید گوش

آمدن چرک از گوش ناشی از عفونت ماستوئید گوش

درد گوش یا ناراحتی در بیماران مبتلا به ماستوئید گوش

تب از علائم بیماران مبتلا به عفونت ماستوئید گوش است ،که ممکن است بالا باشد و یا به طور ناگهانی افزایش یابد

سردرد ناشی از عفونت ماستوئید گوش

افت شنوایی در بیماران مبتلا به عفونت ماستوئید گوش

قرمزی روی گوش و یا در پشت گوش از دیگر علائم عفونت ماستوئید گوش می باشد .

ورم پشت گوش، ممکن است باعث بر آمدگی گوش شودپیش گیری سریع در درمان کامل عفونت گوش می تواند خطر ابتلا به بیماری ماستوئید گوش را کاهش دهد.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب درمان عفونت گوش شناگران  را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ماستوئید گوش مطالعه فرمایید .

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است