مدت زمان عمل جراحی رینوپلاستی

مدت زمان عمل جراحی رینوپلاستی :

مدت زمان عمل جراحی رینوپلاستی بستگی به نوع بینی و کارهای متفاوتی دارد که باید روی بینی انجام شود  که معمولا عمل جراحی بینی  بین۲  تا ۳ ساعت زمان می برد.

تا یک هفته بعد از عمل جراحی بینی  روی بینی(یک محافظ پلاستیکی)Splint  گذاشته و بعد از یک هفته بخیه های بینی  کشیده می شود و به مدت سه هفته روی بینی با چسب  پوشانده می شود.

بعد از سه هفته نیازی به چسباندن چسب روی بینی نمی باشد . بعد ازعمل جراحی بینی   مختصری کبودی و تورم اطراف بینی و صورت وجود دارد که بعد از یک هفته تا۱۰روز بهبودی می یابد لذا بیمار حداکثر یک هفته بعد از عمل جراحی بینی می تواند در محل کار حاضر شود.

میزان خونریزی در عمل رینوپلاستی  :

با توجه به روش های جدید بیهوشی در عمل جراحی بینی  و روش های مدرن جراحی، میزان خونریزی در عمل جراحی بینی  فوق العاده کم بوده و معمولا از میزان خونی که برای آزمایش های قبل از عمل جراحی بینی  از بیمار گرفته می شود کمتر می باشد.

چه مدت بعد از عمل جراحی بینی ، بینی شکل طبیعی پیدا می کند؟

 

یک ماه بعد ازعمل جراحی بینی  حدودا۸۰ درصد تورم بینی از بین می رود ولی زمان مناسب برای ارزیابی بینی ۶ ماه تا یک سال بعد از عمل جراحی بینی  می باشد.

عوارض عمل جراحی رینوپلاستی :

عوارض عمل جراحی بینی  به دو دسته  تقسیم می شود:

عوارض کوتاه مدت عمل جراحی بینی :

شامل خونریزی و کبودی شدید ،عفونت داخلی بینی ،تجمع خون داخل تیغه وسطی بینی،عفونت پوست بینی به صورت جوش های چرکی.

عوارض بلند مدت عمل جراحی بینی :

بصورت سوراخ شدن تیغه وسطی بینی ،  فرورفتگی یا برجستگی قسمت های غضروفی یا استخوانی ، افتادگی نوک بینی ،انسداد راه تنفس،انحراف قسمت خارجی بینی .

برای مطالعه "جراحی های بینی با تکنولوژی و  روش های جدید " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است