مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

لطفا توصیه های زیر را مطالعه نموده و بعد از عمل جراحی زیبایی بینی با دقت اجرا کنید تا بهترین نتیجه ممکن را از عمل زیبایی بینی خود بگیرید . توصیه می شود که این لیست را با خود همراه داشته باشید و از روز جراحی شروع به پیروی از آن کنید.

تا هنگامیکه به شما اجازه داده نشده از فین کردن خودداری نمایید. در صورت لزوم می توانید بینی را به آرامی با گاز استریل پاک کنید. می توانید پانسمان( گاز استریل ) جلوی بینی خود را تا وقتی که ترشحات متوقف شود تعویض کنید. فین کردن ممکن است به جدا شدن بخیه های داخل بینی و یا احیانا پاره شدن مخاط داخل بینی بیانجامد

اسپلینت بینی (یا همان گچ روی بینی )برای مدت حداقل یک هفته روی بینی شما باقی خواهد ماند. اسپلینت بینی را دست کاری و جابجا نکنید. اسپلینت بینی را خشک نگه دارید .

پس از عمل زیبایی بینی، از فعالیت فیزیکی سنگین تا یک ماه خودداری نمایید.

پس از جراحی زیبایی بینی تا مدتی، از غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند اجتناب کنید. به غیر از این شما هیچ محدودیت غذایی دیگری ندارید .

پس از جراحی پلاستیک بینی ، بیشتر استراحت کنید و از مقاربت جنسی تا ۱۰ روز خودداری نمایید. به طور کلی بعد از جراحی بینی باید به مدت دو هفته از هر گونه فعالیتی که به آزاد سازی وسیع آدرنالین در بدن می انجامد (مثل استمنا) خودداری کرد زیرا به افزایش تورم بینی و احیانا خونریزی از بینی خواهد انجامید .

پس از عمل بینی ، تا مدتی دندانها را فقط بامسواک نرم به آرامی مسواک کنید.

پس از عمل جراحی پلاستیک بینی از دستکاری لب بالا خودداری کنید.

از دو هفته قبل و تا دو هفته بعد از عمل جراجی زیبایی بینی از مصرف مُسکن هایی نظیر بروفن و آسپیرین خودداری نمائید

پس از عمل جراحی پلاستیک بینی ، به مدت ۱۴-۱۰ روز از مکالمات تلفنی طولانی و فعالیتهای اجتماعی خودداری کنید.

در صورت مراقبت از پانسمان و اسپلینت می توانید صورت خود را بشویید. استحمام سایر قسمتهای بدن منعی ندارد.

پس از جراحی بینی ، قهقهه و حرکت بیش از حد صورت به مدت یک هفته اجتناب نمایید.

به مدت یک هفته پس از جراحی بینی از شستن موها خودداری نمایید مگر اینکه شخص دیگری این کار را برای شما انجام دهد.به هیچ وجه پانسمان بینی را مرطوب نکنید.

پس از جراحی بینی به مدت یک هفته از لباسهائی که از جلو یا عقب بسته می‌شوند استفاده کنید. از پوشیدن پلوور،ژاکت تی شرت و یقه اسکی اجتناب کنید.

پس از عمل جراحی پلاستیک بینی به مدت شش هفته از آفتاب شدید دوری کنید. گرما ممکن است باعث تورم بینی شود.

پس از عمل جراجی زیبایی بینی به مدت یک ماه از شنا کردن پرهیز کنید.

بابت ورم و تغییر رنگ بینی ،چشمها ولب بالا که بعد از برداشتن پانسمان ممکن است وجود داشته باشند نگرانی به خود راه ندهید این تغییرات معمولاً ظرف ۳-۲ هفته پس از عمل بینی بر طرف می شوند

به این پست امتیاز دهید.
مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی
۵ از ۱ رای