مراقبت های بعد از عمل رینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل رینوپلاستی:

فعالیت بعد از عمل رینوپلاستی :

بعد از عمل رینوپلاستی هنگام خواب زیر سرتان 3 ـ 2 بالش بگذارید. تا 7 روز بعد از عمل رینوپلاستی بینی، هنگام عطسه کردن دهان خود را کاملاً باز کنید و تا یک هفته  بعد از عمل رینوپلاستی ، با بینی تان نفس عمیق نکشید.بعد از عمل رینوپلاستی  مطلقاً خم نشوید، وسایل سنگین بلند نکنید و تقلا نکنید. بعد از عمل رینوپلاستی از بغل کردن کودکان بپرهیزید. بعد از عمل رینوپلاستی یک هفته مرخصی بگیرید. تا یک هفته  بعد از عمل رینوپلاستی  از دوش های طولانی مدت پرهیز کنید. اگر حمام کردن برایتان واجب است مراقب باشید که لباس مخصوصتان خیس نشود.

رژیم غذایی بعد از عمل رینوپلاستی :

سعی کنید بعد از عمل رینوپلاستی  رژیم غذایی خود را از نوشیدنی ها و مایعات به سمت غذاهای راحت الهضم ارتقاء دهید. بلافاصله بعد از عمل رینوپلاستی از نوشیدن مایعات خیلی داغ و غذاهای داغ خودداری کنید. چون ممکن است در ناحیه سقف دهان دچار بی حسی شوید.

مراقبت از زخم های بعد از عمل رینوپلاستی :

بعد از عمل رینوپلاستی ، یک گاز زیر بینی خود قرار دهید. در صورت لزوم 24 ساعت بعد از عمل رینوپلاستی ، اینها را عوض کنید. بعد از عمل رینوپلاستی  اگر می توانید هر 15 دقیقه در چند ساعت نخست بعد از عمل رینوپلاستی  اینها را عوض کنید. قرار دادن پک های یخی روی پیشانی یا بینی و چشمها در کم کردن میزان خونریزی موثر است. پک های یخی را مستقیماً روی پوست نگذارید. مایعاتی را که از بینی تان تراوش می شود را نبلعید چون باعث استفراغ می شود، آنها را با سرفه یا تف کردن به بیرون بریزید. پس از برداشن تامپون بینی،   آبریزش بینی متوقف می شود و دیگر نیازی به پد نمی باشد. از اسپری نمکی بینی تا شب پس از برداشته شدن بسته بندی استفاده نکنید. آتل باید یک هفته روی بینی شما بماند. آنرا خشک نگه دارید و گرنه گشاد می شود. اگر آتل یا گچ روی بینی بعد از عمل رینوپلاستی  افتاد بلافاصله به جراحتان خبر دهید.

بعد از جراحی بینی به مدت یک ماه استخوانهای بینی نرم است و هرگونه فشار روی استخوانهای بینی می تواند به تغییرشکل آنها منجر می شود.به همین دلیل استفاده از عینک بعد از عمل بینی به مدت حداقل یک ماه ممنوع است.

داروهای بعد از عمل رینوپلاستی:

بعد از عمل رینوپلاستی  اغلب بیماران از فشار ناشی از تورم و واحتقان شکایت دارند. بعد از عمل رینوپلاستی ، عمل بینی عروسکی ، جراحی بینی عقابی از مسکن ها در ضروت لزوم استفاده کنید. عوارض جانبی مسکن ها استفراغ و یبوست است. مصرف مسکن با غذا از بروز استفراغ جلوگیری می کند. در صورت تداوم یبوست از ملین استفاده کنید. از آنجائیکه برداشتن بسته بندی توأم با ناراحتی است یک ساعت قبل از برداشتن آن ،  مسکن مصرف کنید. بعد از عمل رینوپلاستی ، به محض رسیدن به خانه مصرف آنتی بیوتیک (کفلکس، سفالکسین) را شروع کنید. در حین جراحی عمل زیبایی بینی  از طریق درون رگی به شما آنتی بیوتیک زده می شود. تا 24 ساعت بعد از عمل رینوپلاستی  تب داشتن طبیعی است. پس از آمدن به خانه مصرف داروی ضد تورم  بینی را شروع کنید. در قرار ملاقات قبل از عمل  رینوپلاستی پرستار ما دستورات لازم را برای نحوه مصرف این داورها به شما می دهند. از عصر روز پس از برداشتن بسته بندی دوبار در روز پماد را بمالید (صبح و عصر) پماد باید درون حفرات بینی مالیده شود. فقط قسمت پنبه ای چوب پنبه را وارد بینی کنید. پس از خارج کردن تامپون داخل بینی استفاده از پماد و اسپری کردن سرم فیزیولوژیک داخل بینی در خارج کردن لخته های داخل بینی مفیدند. لطفا به خاطر داشته بشاید. احتقان بینی، تورم صورت، سردرد و بی خوابی از علائم طبیعی بعد از عمل رینوپلاستی  می باشند و به مرور خوب می شوند. کام دهانتان بی حس می شود بنابراین از خوردن مایعات و غذا بلافاصله بعد از عمل رینوپلاستی  خودداری کنید.

نتیجه نهایی بعد از عمل رینوپلاستی :

 بعد از عمل رینوپلاستی ، خوابیدن تورم غشاهای مخاطی و چسبیدن پوست به چهارچوب جدید بینی زمان می برد. بیشتر بیماران 2 ـ 1 هفته بعد از عمل رینوپلاستی  به سر کار خود باز می گردند. در این زمان شما تورم ها را می بینید اما دوستان نزدیک و همکارانتان متوجه وجود آنها نخواهند شد. نتایج نهایی بعد از عمل رینوپلاستی  تا یکسال بعد از عمل رینوپلاستی  کاملاً دیده نمی شوند. با وجود مشکل پسند بودن شما، درباره کار ما خیلی قبل تر از اتمام یکسال از کار ما راضی خواهید شد. ما بعد از یکسال از شما می خواهیم که برای همکاری با ما چند عکس بگیرید و به این ترتیب ما از نتیجه نهایی بعد از عمل رینوپلاستی  لذت خواهیم برد.

برای مطالعه  مقاله ” عمل رینوپلاستی مجدد ( بازنگری رینوپلاستی ) ” کلیک کنید .

نظرات بسته شده است.