معیارهای بینی زیبا

هنگامی که یک فرد برای عمل جراحی زیبایی بینی اقدام می کند، ایده آل هایی در ذهن خود دارد که تمایل دارد نتیجه حاصل شده از جراحی، او را هر چه بیشتر به ایده آل هایش نزدیک کند. اما آیا می دانید که رسیدن به چنین ایده آل هایی به چه عواملی بستگی دارند؟ فرم و طبیعت اولیه بینی‌ و مهارت های جراح، دانش ، تجربه و هنر جراح میتواند فرد را به ایده آل هایش نزدیک و یا بسیار دور کند. در درجه اول دانش و آگاهی‌ جراح زیبایی بینی به آناتومی، فیزیولوژی و حالات گوناگون شکل ظاهری و به خصوص ناهنجاری ‌های داخلی‌ برای جراح بینی‌ امری ضروری و برای بیمارش حیاتی است. مثلا جراحی که فرم ظاهری بینی‌ را خوب می‌داند ولی‌ از داخل بینی‌ و مسائل آن بی‌ اطلاع یا کم اطلاع است ممکن است شکل آن را زیبا کند ولی‌ به احتمال زیاد قادر به حل مشکلات داخلی‌ آن نبوده و حتی ممکن است به آنها نیز بیفزاید. متخصص گوش و حلق و بینی‌ دوره ای طولانی در فراگیری مسائل مختلف بینی‌ گذرانده و به ابعاد گوناگون آن اشراف کامل دارد.
علاوه بر علم و دانش جراحی بینی‌ نیاز به تجربه فراوان و طولانی دارد. سالها باید بگذرد تا جراح از کارهای قبلی‌ خود تجربه کسب کرده و نتایج طولانی مدت آنها را ببیند. چه بسا بینی هایی که در سال‌ های اول بعد از عمل خوب و زیبایند ولی‌ پس از آن دچار افتادگی، فرورفتگی و یا مشکلات تنفسی میشوند.
جراح عمل زیبایی بینی‌ باید در این زمینه یک هنرمند واقعی باشد . هستند جراحانی که با سالها تجربه و دانش قادر به خلق بینی‌ زیبا نمیباشند. معیار ها و استانداردهایی در مورد زیبایی بینی تعریف شده اند که به جراح زیبایی بینی کمک می کنند که بهترین نتیجه را از جراحی حاصل کند یعنی اینکه بینی‌ از نظر زیبایی‌ شناسی‌ تعریف شده است و برای اندازه‌ ها و تناسب در اجزای آن استانداردهایی وجود دارد. مثلا میزان سربالا بودن نوک بینی‌ در زن و مرد حد مشخصی‌ دارد و کمتر یا بیشتر بودن آن زیبایی‌ را کم می‌کند. البته این حد دامنه دارد که در این دامنه می‌توان نوک بینی‌ را بالا یا پائین برد. همچنین اندازه طول بینی‌ با دیگر اجزا صورت تعریف میشود، مثلا اندازه آن از نوک تا ابتدای پیشانی باید تقریبا به اندازه لب پائین تا چانه باشد. یا پهنای بینی‌ در پائین باید حدوداً به اندازه فاصله بین دو چشم باشد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است