معیار زیبایی بینی

شاید شما طرفدار بینی کوچک و سربالا باشید و فکر کنید با این بینی صورت شما فوق‌العاده زیبا خواهد شد ولی بینی کوچک و سربالا هم مناسب هر چهره‌ای نیست. اگر شما چهره‌ای با استخوان‌بندی درشت دارید، با داشتن بینی کوچک حتی با جراحی هم، زیبا نخواهد شد چون با این کار تناسب اجزای صورت شما به هم می‌ریزد. بینی کوچک ممکن است یک چهره را زیبا کند و یک چهره را زشت.

سر بالا کردن بینی هم یک مدل مصنوعی به صورت شما می‌بخشد. فراموش نکنید در بلندمدت بینی‌هایی زیباترند که طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. بینی طبیعی، بینی است که متناسب اجزای دیگر صورت شما باشد و با شکل لب‌ها، فاصله لب‌ها و بینی شما، پهنای صورت و فاصله بین چشمان شما هماهنگ باشد. معمولا جراحان پلاستیک و زیبایی قبل از جراحی بینی شما تمام این اصول را مطابق با معیار زیبایی بینی بررسی کرده و سپس خطوطی با ماژیک روی صورت شما می‌کشند که بر این اساس برش‌های جراحی را ایجاد می‌کنند.

تناسب در زیبایی بینی

همانطور که گفتیم تناسب مهم‌ترین اصل در زیبایی است. اجزای چهره باید با هم متناسب بوده و به‌صورت یک کل زیبا باشند. مثلا یکی از این‌ها نسبت‌های یک سوم است که درصورت باید یک سوم بالا، وسط و پایین صورت تقریبا با هم برابر باشند( پیشانی یک سوم بالایی، از بالای بینی تا پایین بینی یک سوم وسط و از پایین بینی تا پایین چانه یک سوم پایینی). هیچ جا نیست که بگویند پیشانی باید یک پنجم یا دو سوم صورت باشد. در این صورت چهره به کاریکاتور تبدیل می‌شود. حالا ممکن است کسی موهایش را بتراشد و پیشانی را بلندتر کند تا نسبت یک سوم تغییر کند. این دلیل نمی‌شود که این کار باعث زیبایی شود. زیبایی بینی اصلا به این معنی نیست که بینی کوچک باشد. گاهی حتی در جراحی‌های زیبایی ما مجبوریم بینی را بزرگ کنیم. پس نکته مهم تناسب است نه سایز. ما باید بین قسمت‌های مختلف بینی و بینی با صورت هارمونی و تناسب ایجاد کنیم

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است