نارضایتی از عمل بینی

عمل بینی بی تردید تاثیر بسزایی دارد. بسیارند بیمارانی که پس از عمل بینی با وجود نتیجه رضایت بخش، به دلیل مشکلات روحی- روانی، وسواس فکری یا شخصیت های متزلزل و بیش از اندازه تاثیرپذیر از دیگران، از نتیجه عمل بینی خود ناراضی هستند.

شمار زیادی از افرادی که خواهان عمل زیبایی بینی هستند، از نظر خود دلایل موجهی دارند، به مانند کسب موفقیت در تشکیل زندگی زناشویی، به دست آوردن اعتماد به نفس بیشتر در برخوردهای اجتماعی، جلب رضایت خانواده و دوستان و… . در این مقطع باید ضمن ارزیابی بیمار به او گوشزد شود که تغییرات ظاهری به نجات ازدواج در حال شکست یا به دست آوردن شغل جدید یا بهبود چشمگیر در زندگی کمک معجزه آسایی نمی کند.

جراحی که اقدام به این عمل بینی می کند، باید بتواند تشخیص دهد انگیزه بیمار از عمل بینی جراحی چیست، گاهی اوقات بیمار به خاطر ناکامی هایی که در زندگی داشته اقدام به عمل بینی می کند تا مشکلاتش حل شود و این انگیزه صحیح نیست انگیزه افراد از انجام عمل بینی باید علمی باشد. در صورتی که غیر از این باشد، آنان نارضایتی خودشان را در زندگی به گردن جراح می اندازند. جراح باید روانکاوی کند که آیا عمل بینی را صرفاً برای زیبایی می خواهند یا اینکه انگیزه های دیگری از انجام عمل بینی وجود دارد. ضمن اینکه ضروری است افرادی که از عمل بینی انتظاری غیرواقع بینانه دارند، از عمل صرفنظر کنند. همچنین لازم است که عمل بینی در افرادی که دچار بحران های شدید روحی، اضطراب یا هیجان های ناپایدار هستند، به تعویق بیفتد.

آیا وضعیت روحی و روانی فرد در نارضایتی ازعمل بینی تأثیر دارد؟

برخی از بیماران پس از عمل بینی با وجود نتیجه رضایت‌بخش به‌دلیل مشکلات روحی ـ روانی وسواس فکری با شخصیت‌های متزلزل و بیش از اندازه تأثیرپذیر از دیگران از نتیجه عمل بینی خود ناراضی‌اند. داوطلب مناسب جراحی پلاستیک بینی فردی است که از عمل بینی انتظار واقع‌بینانه‌ای دارد و برای انجام عمل بینی تحت فشار دیگران نیست و مهم‌تر از آنکه انتظار تغییرات بزرگی را در بهبود روابط فردی و اجتماعی پس از عمل بینی خود ندارد و قوی‌ترین دلیلش برای انجام عمل زیبایی بینی خشنودی شخص خود است.

آیا عضوی در بدن یافت می شود که بیشتر از چهره و اعضای تشکیل دهنده آن بتواند حالت جذابیت به شخص بدهد؟

این چهره شخص است که حالت و تعلق فامیلی ونژادی را به تصویر می کشد ومعرف شخصیت فردی می باشد.

از نظر پسیکولوژی همانطور که هنرمندان با ماسک بر صورت خود می توانند مفهوم تراژدی یا کمدی نمایشنامه را بیان کنند چهره نیز می تواند به دنیا بگوید ما کی هستیم از جه جنس ونژادی هستیم و تاثیر آن در آنچه ما در آینده خواهیم بود چه می باشد. در همین چهره است که بینی به عنوان یکی از اعضای صورت سوای عمل فیزیولوژیک مهم خود رل بسیار اساسی در زیبایی و جذابیت آن دارد. حال ما جراحان باید دست در دست هم بدهیم با تجربیات سالیان دراز خود و با راهنمایی ها وآموزش صحیح با خود وهمکاران جوان کاری کنیم که این عضو ظریف و این دستگاه فیزیولوژیک مهم آسیب نبیند تا صاحب خود را رنجیده خاطر و جراح را ناکام ننماید.

برای مطالعه " نارضایتی بعد از عمل بینی" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است