نتایج و عوارض عمل بلفاروپلاستی

نتایج عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) :

ترمیم زخم یک فرایند تدریجی است. محل برش عمل جراحی زیبایی پلک   معمولاً تا ۶ ماه  ، ته رنگ صورتی دارد و پس از این مدت کم کم به صورت یک خط ظریف سفید درمی آید و تقریباً محو می شود.

نتایج مفید جراحی زیبایی پلک  :

۱- بهبود میدان دید جانبی از مزایای عمل جراحی زیبایی پلک .
۲- افزایش اعتماد به نفس  از مزایای عمل جراحی زیبایی پلک .
۳- باقی ماندن نتیجه عمل جراحی زیبایی پلک  برای سالهای متمادی و گاهی تا پایان عمر از مزایای عمل جراحی زیبایی پلک .

عوارض عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی):

در دست جراح با تجربه، عوارض عمل جراحی زیبایی پلک چندان شایع نیستند. البته مثل هر جراحی دیگر ، عمل جراحی زیبایی پلک  احتمال عوارضی مثل " عفونت محل زخم یا حساسیت به ماده بیهوشی "  همیشه وجود دارد. با رعایت دستورات پزشک قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی پلک  ، احتمال بروز عوارض کاهش می یابد.

عوارض خفیف پس از عمل جراحی زیبایی پلک :

۱- دوبینی یا تاری دید گذرا از عوارض عمل جراحی زیبایی پلک .
۲- تورم پلک از عوارض عمل جراحی زیبایی پلک .
۳- عدم تقارن محل برش در دو طرف از عوارض عمل جراحی زیبایی پلک .
۴- جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها از عوارض عمل جراحی زیبایی پلک .
این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم برطرف می شوند.

پس ازعمل جراحی زیبایی پلک  در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک ها کاملاً بسته نمی شوند. این حالت معمولاً خفیف است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می شود. استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند؛ اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن  پلک روی قرنیه به مدت زیاد شود می تواند باعث ایجاد خراش یا زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد عمل جراحی زیبایی پلک  اصلاح گردد.
در موارد بسیار نادری ممکن است پس از جراحی پف پلک  ، خونریزی شدید اتفاق بیفتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دایمی شود. برای پیشگیری از این عارضه فرد باید از خم کردن سر و فعالیت های سنگین پرهیز کند و در صورت بروز هرگونه درد شدید یا کاهش دید بینایی به سرعت توسط پزشک معاینه شود.
وجود برخی از بیماری های زمینه ای احتمال بروز عوارض عمل جراحی زیبایی پلک  را بیشتر می کند. بیماری های مثل پرکاری تیروئید یا بیماری تیروئیدی چشم، خشکی چشم، بیماری های قلبی، فشار خون و دیابت می تواند خطرات عمل جراحی زیبایی پلک  را افزایش دهد. همچنین سابقه پارگی پرده شبکیه یا آب سیاه (گلوکوم) نیز می تواند باعث افزایش خطرات عمل جراحی زیبایی پلک  گردد.
برای درک دقیق احتمال بروز این مشکلات و پیشگیری از بروز آن ها لازم است فرد تمام مشکلات پزشکی ، داروهای مصرفی و بیماری های خود را با پزشک معالج درمیان بگذارد و یک مشاوره دقیق قبل از عمل جراحی زیبایی پلک   انجام شود.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب " دستورات پس از عمل بلفاروپلاستی" را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عمل زیبایی پلک مطالعه فرمایید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است