نحوه و روش انجام عمل بینی

عمل جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. در روش باز یا open از نوک بینی برش انجام می‌شود و پوست کنار زده شده و عمل انجام می‌شود.
در روش بسته یا close از بیرون بینی، موادی را داخل بینی می‌کنند، پوست روی بینی مثل یک چادر کنار زده می‌شود و بعد داخل بینی عمل جراحی انجام می‌شود.
به گفته این جراح اگر نوک بینی شخص، مشکل زیادی داشته باشد، بهتر است عمل جراحی به روش باز انجام شود اما اگر استخوان بینی و سوراخ‌های بالا، کار بیشتری داشته باشند، بهتر است با روش Close عمل انجام شود.
البته پزشکان بسته به نوع کار و تمایل خودشان اغلب به یک روش عادت کرده و همان را انجام می‌دهند اما باید با توجه به شکل بیمار، روش عمل را انتخاب کنند.
در مورد اصلاح انحرافات استخوان بینی نیز سقف بینی برداشته می‌شود و با ابزاری مثل چکش استخوان شکسته، اصلاح یا کوتاه می‌شود.
همچنین  پزشک معالج قبل از جراحی از شما می‌خواهد که برای جلسه بعد عکس بگیرید و بیاورید. البته بعضی پزشکان هم مجهز هستند و خودشان در مطب عکاسی هم می‌کنند.
این عکس حکایت جالبی دارد، آخرین عکس یادگاری با دماغ بزرگ شما هست اما ماجرای دیگری هم دارد، آنقدر که در اتاق عمل هم به دیوار نصب می‌شود. یعنی قبل از بیهوشی هم قیافه خودتان را می‌بینید.
برخی پزشکان عکس‌ها را در کامپیوتر و با برنامه فتوشاپ تغییر می‌دهند، تغییرات را در عکس و سیستم کامپیوتر اعمال می‌کنند و به بیمار نشان می‌دهند. آنجا می‌بینید که پس از عمل چه تغییراتی می‌کنید و بعد می‌توانید تصمیم بگیرید که این کار را انجام بدهید یا نه.
اندازه کوتاه کردن بینی و یا تغییرات آن در عکس، تعیین و یادداشت می‌شود و هنگام عمل از این یادداشت‌ها استفاده می‌شود.
این کار تلفیقی از تئوری و عملی است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است